Blue Connect z 3G we Wrocławiu

Strona główna Aktualności

O autorze

Polska Telefonia Cyfrowa oficjalnie oddała do użytku sieć trzeciej generacji (UMTS) we Wrocławiu, dostarczoną przez firmę Siemens. Wrocław jest trzecim - po Warszawie i Łodzi - miastem w Polsce, w którym działa sieć 3G należąca do PTC. Sieć obejmuje swoim zasięgiem cały Wrocław i okoliczne gminy.

Obecnie zarówno zastosowana technologia EDGE jak i UMTS dostępne w usłudze Blue Connect umożliwiają osiągnięcie transferu 384 kbit/s, docelowo UMTS ma umożliwić transfery rzędu kilku Mb/s. Warto przy okazji wspomnieć, że usługa choć z zasady przeznaczona dla urządzeń mobilnych może być wykorzystana również w przypadku komputerów stacjonarnych.

W najbliższym czasie UMTS PTC pojawi się w Trójmieście, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Bydgoszczy i w Lublinie. Zgodnie z warunkami koncesji na UMTS, do końca 2006 r. PTC jest zobowiązana świadczyć usługi UMTS na obszarze zamieszkanym przez 20% ludności naszego kraju. Wymagania koncesyjne dotyczące UMTS zostaną zatem spełnione przez PTC z dużym wyprzedzeniem jeśli plany zostaną zrealizowane.

Więcej na temat usługi Blue Connect - mapki zasięgu, ceny oraz informacje o promocjach można znaleźć na stronie poświęconej usłudze blueconnect.pl.

© dobreprogramy
s