reklama

BlueStacks coraz bliżej uruchamiania aplikacji Androida na PC

Strona główna Aktualności

O autorze

BlueStacks to inicjatywa mająca na celu uruchamianie aplikacji z Androida w komputerach PC. Właśnie udostępniono wersję alfa programu.

BlueStacks App Player to maszyna wirtualna, umożliwiająca uruchamianie aplikacji z innego systemu — w tym wypadku Androida. Prace nad programem rozpoczęły się w kwietniu tego roku, teraz zaś twórcy BlueStacks udostępnili próbną wersję narzędzia dla systemu Windows. Planowane jest jeszcze wydanie programu dla Mac OS X. Program korzysta z narzędzi i sterowników systemu Windows. W ten sposób możemy na przykład wydrukować dokument z poziomu aplikacji dla Androida. Ze względu na sytuację prawną nie można też korzystać z Android Marketu, dostępny jest natomiast Amazon appstore.

Oprócz samej aplikacji producent pracuje również nad usługą w chmurze obliczeniowej — Cloud Connect. Ma ona umożliwić synchronizacje między aplikacjami używanymi w komputerze i zainstalowanymi na urządzeniu przenośnym (smartfon, tablet). Aplikacjami będzie można zarządzać z poziomu chmury za pomocą funkcji App Channels — pobierać i uruchamiać na różnych urządzeniach.

Celem twórców BlueStacks App Player nie jest jedynie zabawa w udostępnianie mobilnych aplikacji dla pecetów. Wkrótce Microsoft ma wydać Windows 8, który będzie działać zarówno w komputerach jak i urządzeniach przenośnych takich jak na przykład tablety. Wówczas BlueStacks App Player może stać się bardzo pożądanym rozwiązaniem. Nad zbliżonym rozwiązaniem pracuje z kolei zespół Myriad Group, który chce wprowadzić narzędzie Alien Dalvik 2.0. Umożliwi ono proste przenoszenie aplikacji stworzonych na potrzeby Androida do iOS.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić