BluffTitler 14.1.0.9

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja animacji
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

BluffTitler to rozbudowany program przeznaczony do tworzenia napisów 3D i dodawania różnych efektów do materiałów wideo. Aplikacja służy również do tworzenia profesjonalnych scen i napisów tytułowych.

Program składa się z rozbudowanego paska narzędziowego oraz zaawansowanego edytora pełniącego również funkcję odtwarzacza. Na specjalnym pasku znajdziemy wszystkie najważniejsze narzędzia i opcje, za pomocą których stworzymy scenę tytułową oraz dodamy rozmaite efekty. W programie otrzymujemy dostęp do ogromnej ilości różnych warstw, które pozwolą nam dodać lub zmienić odpowiedni obrazek, tekstury, dodatkowy tekst, cząsteczki i efekty wizualne oraz wiele innych elementów graficznych.

Użytkownicy mogą w prosty sposób cofać wszystkie wprowadzone zmiany, odtwarzać utworzony projekt przy użyciu wbudowanego odtwarzacza, a także w pełni modyfikować i manipulować poszczególne warstwy. Można je także przyśpieszać, spowalniać, klonować i pozycjonować. Oprócz tego operujemy też kamerą i ustawiamy jej położenie na utworzonej scenie tytułowej.

Gotowe projekty możemy eksportować do pliku graficznego lub wideo (AVI). BluffTitler oferuje też możliwość zmiany rozmiaru pokazu (rozdzielczość, przekątna, widok), skalowanie obrazu, dodawanie i modyfikowanie wygładzania krawędzi, ustawianie odpowiedniego oświetlenia i długości nagrania. Program posiada dostęp do przewodnika w trybie online i różnych gotowych projektów utworzonych przez innych użytkowników aplikacji.

Uwaga!

  • Program dostępny jest w wersji demonstracyjnej, w której wprowadzono ograniczenia związane z zapisywaniem utworzonego projektu. Oprócz tego w edytorze programu znajduje się znak wodny.
  • BluffTitler dostępny jest również w polskiej wersji językowej. Aby uaktywnić spolszczony interfejs należy w opcjach konfiguracyjnych podać odpowiednią ścieżkę z dostępem do pliku polonizującego (domyślnie plik znajduje się w katalogu: c:\Outerspace Software\BluffTitler\Media\Locales\polski.txt)
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prosty i wygodny interfejs, programowa pomoc
brak widocznych minusów (pomijając aspekt wersji demo)
ocena użytkownika

Program prosty w obsłudze z wygodnym interfejsem, wszystko podzielone na okna podglądu i modyfikacji. Uzyskiwanie rożnych efektów w polskiej wersji językowej nie jest skomplikowane - do każdego efektu mamy odrębne ustawienia. Ponadto wszystko to co w tego typu programach: wybór jakości zapisu, skróty klawiaturowe czy oznaczanie plików jako ulubione. Plus za programową pomoc (dokumentacja, samouczek). Jak na tak mały program efekty są dobre. Szkoda tylko że program jest płatny.

22.04.2016 22:05 | Recenzja do wersji 12.3.0.1