Board Defenders

Strona główna Windows Phone Gry
Pobierz program
lub zeskanuj:

Obrońcy Terytorium to ciekawe i bardzo udane połączenie mechaniki szachów z zasadami znanymi chociażby z gier typu tower defense.

Gra posiada dwa tryby rozgrywki, podzieloną na trzy światy kampanię oraz zawody pozwalające dokonać wyboru jednej z czterech postaci, której ruchamy na planszy szachowej chcemy pokierować.

W zależności od tego wyboru oraz przydzielonego zadania rozgrywkę rozpoczynamy z jednym bądź też kilkoma bohaterami, którym przypisano odpowiednie role figur szachowych. Mary jest królową, Bobby i Robbie pełnią rolę wież, Paul i Paulo wcielają się w rolę gońców, a bracia Johnny cwałują ruchem konia.

Główną misją gracza jest pomyślne odparcie wszystkich ataków przeciwnika, tak aby żadna z jego figur nie przeszła na drugi koniec planszy oraz nie zbiła przy tym naszej. Za szybsze uporanie się z zadaniem przydzielana zostaje odpowiednio większa liczba punktów. Mobilizuje to do ponownego przechodzenia tych samych poziomów i szukania bardziej optymalnych strategii.

Sporą zaletą Obrońców Terytorium jest kolorowa, pełna humoru grafika. Efekty 3D nie tylko nie utrudniają zabawy, ale ją urozmaicają. Bardzo dobrze prezentuje się również oprawa audio. Choć zasady gry nie należą do skomplikowanych, to warto docenić pełną lokalizację na język polski oraz to, że gra dostępna jest za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Obrońcy Terytorium na weekend – takich szachów jeszcze nie było

17
05.12.2015  •  Rafał Szramowiat

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy grę Obrońcy Terytorium – ciekawe i bardzo udane połączenie mechaniki szachów z zasadami znanymi chociażby z gier typu tower defense. Gra posiada dwa tryby rozgrywki, podzieloną na trzy światy kampanię oraz zawody pozwalające dokonać wyboru jednej z czterech postaci, której ruchami na planszy szachowej chcemy pokierować. Tytuł przeznaczony jest na urządzenia mobilne z systemem Android, iOS jak również Windows Phone W zależności od wyboru postaci oraz przydzielonego zadania rozgrywkę rozpoczynamy z jednym bądź też kilkoma bohaterami,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji