Microsoft Security Essentials wciąż ze wsparciem dla Windows XP

14.07.2015 | Łukasz Tkacz pisał: Microsoft Security Essentials od dziś bez wsparcia dla Windows XP. Było to do wersji 2015 Microsoft Security Essentials 4.10.209.0

Często na forum dobreprogramy i na Vortalu krytykuje się system Windows XP, że niebezpiecznie jest go używać, bo nie wspierany już trzeci rok. Jaka jest prawda?

Microsoft jednak nie zaniechał wsparcia bezpieczeństwa, o ile ktoś chce polegać na chronieniu swojego komputera pakietem od Microsoftu.

Po dłuższym okresie wróciłem na pc z XP HE zaktualizowanego do Swrvice Pack 3.

Usuwanie zablokowanych plików, to tylko Odkurzaczem

W styczniu była aktualizacja Odkurzacza. Nikt się nie rozpisuje, do czego mu ten soft. Jedni krytykują na potęgę, drudzy chwalą.

Odkurzacz głównie pełni funkcje czyszczące system z balastu zalegający śmieci. Rozpoznaje zbędne pliki utworzone przez wirusy szyfrujące dokumenty użytkownika.

W ostatniej wersji autor programu Maciej Opaliński umieścił możliwość doinstalowania paru modłów znanych z Odkrzacza 12 - a więc Menadżer rejestr i Usuwanie zablokowanych plików, a to dobra nowina od paru lat.

To nie haker, to tylko paczka z dobreprogramy

Wczoraj dostałem sms od dhl, żebym przekierował paczkę.Żeby od razu napisali, że to paczka z dobreprogramy - podziękować:

- ale nie napisali i tak dalej, a naczytałem się w necie, że takie próby wejścia na to przekierowanie kończy się pobraniem trojana.

Wykasowałem zawzięcie i nawet nie przyszło mi na myśl, że dobreprogramy tak szybko przyślą nagrodę za klikanie w comiesięczny konkurs blogerów.

Dzisiaj po 8 rano zatarabanił telefon, ale gdy usłyszałem że z dhl, to wyłączyłem rozmowę.

WinAudit 3.1 - Dowiedz się, co w komputerze piszczy.

Szczegółowe informacje o systemie, to wiedza potrzebna dla użytkownika systemów Windows. WinAudit 3.1 (1.61MB) Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 - licencja: bezpłatna (freeware). Ten program jest w wersji przenośnej (portable), czyli tworzymy gdziekolwiek folder, nazywamy go dowolnie, tam umieszczamy program, na którego nie krzyczy Virus Total.

WinAudit, to narzędzie diagnostyczne, które zastąpi wiele innych aplikacji, od WinInfo, do CPU-Z.

Program podaje bardzo szczegółowe dane nawet o uruchomionych programach - nawet, ile zajmują pamięci.