Bolek i Lolek. Angielski dla najmłodszych

Strona główna Windows Edukacja i nauka Nauczanie początkowe
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Przyjazny i atrakcyjny graficznie program do nauki języka angielskiego dla dzieci od 3 do 6 lat.

Program wprowadza dziecko w świat przygód sympatycznego kosmity, który pogubił części swojego pojazdu. Aby mu pomóc dziecko musi rozwiązać różnorodne zadania. Są one proste, wymagają jednak opanowania kolejnych partii słownictwa. Tu z pomocą przychodzą Bolek i Lolek. Starszy z chłopców jest tłumaczem - jego pomoc będzie niezbędna, bowiem wszystkie pozostałe postaci porozumiewają się wyłącznie w języku angielskim. Młodszy bohater przez cały czas trwania zabawy służy podpowiedziami.

W zintegrowanym wraz z programem prostym słowniku znajduje się też gra pamięciowa Mistrz słownika. Gra jest kontynuacją pozycji "Bolek i Lolek. Język angielski dla dzieci".

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty i kolorowy świat, nie nudzi się dzieciom po 5 minutach
Krótkie demo, problemy z działaniem na 64-bitowej architekturze.
ocena użytkownika
30.07.2016 20:08

Języka angielskiego uczą już w przedszkolach. Małe dzieci radzą sobie z nauką języków obcych lepiej niż dorośli. Nic dziwnego więc, że i producenci oprogramowania zobaczyli potencjał w nauce tego języka dla najmłodszych.

Poznajemy oto Bolka i Lolka (bohaterowie naszego dzieciństwa), którzy na swojej drodze spotkali sympatycznego kosmitę, którego rakieta została uszkodzona. Kosmita jednak nie mów po Polsku a tylko po angielsku. Aby nasz kosmita mógł wrócić do siebie musi naprawić swój pojazd kosmiczny. W tym celu musimy pomóc mu te części pozbierać.

W skład gry wchodzi klima mini gierek, które utrwalają u dziecka wcześniej poznane słowa, a cała gra nie nudzi się po 10 minutach. Obawiałem się, że pięciolatek, który bawił się ze mną ta grą stwierdzi, że Bolek i Lolek to przeżytek (o Reksiu kiedyś tak powiedział), a tu miłe zaskoczenie. Demo przeszedł dość szybko i sprawie prosząc o zakup pełnej wersji.

Słowem podsumowania - sprawdziłem jeszcze dwie inne pozycje do nauki angielskiego tego producenta i jestem mile zaskoczony starannością wykonania i umiejętnością zatrzymania kilkulatka na dłużej przy jednym programie.