Bomber Maaan 1.4.0.627

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bomber Maaan to klon bardzo klasycznej pozycji, która na PC sławę zdobyła pod nazwą Dyna Blaster. Ten darmowy projekt to miły powrót wspomnieniami do czasów, kiedy nie było jeszcze rozgrywek sieciowych, a zajadła wieloosobowa rywalizacja miała miejsce przed ekranem jednego monitora. W zabawie uczestniczyć może do 5 osób naraz, a ponieważ rundy są bardzo krótkie, błyskawiczne pojedynki przy klawiaturze nie znudzą.

Tak jak przed laty, zabawa polega na strategicznym umieszczaniu bomb. Wysadzają one murki, w których skrywać mogą się moce specjalne, od dodatkowych ładunków, przez poszerzenie zasięgu fali uderzeniowej, po przykładowo opcję kopania bomb. Ostatecznie chodzi jednak o wyeliminowanie przeciwników. Jeżeli nie uda się zrobić tego w ustalonym czasie, rozpoczyna się tryb nagłej śmierci, kiedy etap zmniejsza się.

Prosty, specjalnie nieco rozpikselowany projekt, ale niesie ogromną dawkę emocji oraz radości. Dodatkowo można pokusić się o stworzenie własnych poziomów. Układy poszczególnych z nich zapisywane są jako pliki tekstowe w odpowiednim katalogu, w których z użyciem wyselekcjonowanych znaczków rozrysowany jest każdy etap. O tym, że niezbyt dużo z tym roboty świadczy masa dodatkowych miejsc od fanów gry, które można znaleźć w Internecie. Najpopularniejsza paczka zawiera ich przeszło 150.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

tryb wieloosobowy, tworzenie własnych etapów
brak
ocena użytkownika
20.11.2016 11:14 • Recenzja do wersji 1.4.0.627

Klona klasycznej gry ale bardzo dobrze zrobiony. Gra zapewnia ciekawą rozrywkę i szybko się nie znudzi. Mamy wszystko to co w oryginale: zastawiamy bomby i eliminujemy przecinków. Plus za tryb wieloosobowy i tworzenie własnych etapów. Grafika i dźwięk nie powala, mimo to gra się bardzo przyjemnie.