Bontago 1.1

Strona główna Windows Gry Strategiczne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bontago to połączenie tetrisa i puzzli z gatunkiem RTS (Real-Time Strategy). Zadaniem gracza jest ustawienie jak najwyższej budowli z sześciennych klocków o niesystematycznych kształtach, dodatkowo pojawiających się na ekranie losowo. Niby proste, ale...

Pojawiające się klocki, oprócz różnej budowy, cechują się niezwykłą elastycznością w związku z czym ustawianie ich jednego na drugim staje się jeszcze trudniejsze, ponieważ z łatwością odbijają się one od siebie i upadają na ziemię.

Rozgrywka odbywa się na ściśle określonym obszarze (arenie), poza który nie wolno wyjść z naszą budowlą. Klocki pojawiają się bardzo szybko, więc trzeba szybko podejmować decyzję o ich potencjalnym ułożeniu.

Do wyboru mamy 2 tryby, "Mono" oraz "Multiplayer". W "Mono" naszym przeciwnikiem jest komputer, w "Multi" - gracze w sieci.

Na uwagę zasługuje rozbudowany dział "Options", gdzie można dostosować bardzo dokładnie do swoich potrzeb cały interfejs: czułość myszy (bardzo ważne, gdyż przy jej pomocy sterujemy całym procesem budowy), ustawienie kamery, sposób obracania się klocków) oraz wszelkie ustawienia graficzne oraz audio.

Przed decydującą rozgrywką zalecam skorzystać z Tutoriala, dzięki któremu w szybszy sposób opanujemy umiejętność stawiania wysokich budowli.

Uwaga:

Odnośnik "Pobierz wersję bezpłatną" prowadzi do opisu gry na stronie autora. W celu jej pobrania należy wybrać "Bontago.exe", następnie "Accept Terms", dokonać krótkiej, bezpłatnej rejestracji i zatwierdzić swoje dane.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
darek719   42 #3 15.04.2016 17:58

Bardzo fajna gierka choć połączenie tetrisa i puzzli wydaje się nieco szalone.

Autor edytował komentarz w dniu: 16.04.2016 11:34
  #2 24.04.2013 10:10

nawet niezła grafika :)

  #1 06.10.2006 19:18

Swietna muza uwielbiam Vivaldiego ;) zwłaszcza cztery pory roku :P