reklama

BookRage oferuje miks gatunkowy za „co łaska”

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Nie musieliśmy długo czekać na kolejną edycję akcji BookRage, pod hasłem „kochamy książki”, w ramach której za „co łaska” można zgarnąć książki w postaci cyfrowej, wspierając przy tym Fundację Nowoczesna Polska. Pierwszy raz organizatorzy zdecydowali się zaoferować mieszankę gatunków, która, według ich zamysłu, powinna zadowolić każdego. Pakiet jest w sprzedaży już ponad dobę i wygląda na to, że zestaw okazał się atrakcyjny — sprzedanych zostało 1257 sztuk, średnia cena wynosi w chwili pisania tekstu 22,97 zł.

W tym pakiecie znalazły się:

  • „Próg nieśmiertelności” Krzysztofa Borunia — to jedno z jego najbardziej znanych dzieł, obok pisanej wspólnie z Andrzejem Trepką Kosmicznej Trylogii
  • „Żelazne kamienie” Rafała Dębskiego — dalsze, po „Labiryncie von Brauna” przygody Marcina Wrońskiego
  • „Królowa Głodu” Wojciecha Chmielarza — znany głównie z kryminałów o komisarzu Mortce, Chmielarz tym razem napisał powieść z gatunku fantastyki, dostępną jedynie w ramach BookRage
  • „W pomrokach wiary” Stefana Grabińskiego – kolejny zbiór polskiego klasyka grozy, tym razem zawierający jego debiutanckie opowiadania, opublikowane pierwotnie w 1908 roku pod pseudonimem „Stefan Żalny”: „Puszczyk”, „Wampir”, „Szalona zagroda”, „Pomsta ziemi”, „Klątwa” i „Podzwonne”
  • „Sherlock Holmes. Apokryfy” Artura Conana Doyle'a — nigdy wcześniej nie wydane w Polsce (poza jednym, które ukazało się jedynie ponad 100 lat temu w „Gazecie Kieleckiej”), tłumaczenie Marcelego Szpaka, dostępne tylko w BookRage

Ci, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, otrzymają dodatkowo „Toccatę” Krzysztofa Borunia, autorski zbiór opowiadań science fiction w klasycznym stylu, oraz „Gromberlardzką legendę” Feliksa W. Kresa — jedną z najlepszych powieści najsłynniejszego po Sapkowskim autora polskiej fantasy.

Płatności, oprócz serwisów PayPal i DotPay, dokonać można także za pośrednictwem systemu Espago, z wykorzystaniem karty płatniczej. Przekazywaną kwotę można podzielić między autorów (bądź ich spadkobierców), Fundację Nowoczesna Polska oraz organizatorów akcji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama