r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

BookScanner Pro: Smart Book Scanner App with OCR 1.2

Strona główna iOS Biuro i firma Skanowanie i OCR

BookScanner Pro to aplikacja do tworzenia cyfrowych kopii papierowych książek, z możliwością rozpoznawania tekstu i eksportowania plików w różnych formatach. Aplikacja sprawdzi się też przy wielostronicowych dokumentach.

BookScanner Pro pozwala zrobić zdjęcia stron książki w taki sposób, że na jednym zdjęciu znajdują się zawsze dwie sąsiadujące strony. Przy skanowaniu można skorzystać z lampy błyskowej lub trybu „najlepszy z trzech”, w którym automat sam wybierze najczytelniejsze zdjęcia. Materiał ten jest wysyłany do chmury producenta, gdzie zdjęcia zostają pocięte na kolejne strony, poprawiona zostanie ich geometria i kolory. W ten sposób można szybko przygotować pliki JPEG z kolejnymi stronami, PDF z grafikami, EPUB lub FB2.

Aplikacja daje też dostęp do cenionego mechanizmu rozpoznawania tekstu w 193 językach, w tym po polski. Strony można ponownie wysłać, by uzyskać rozpoznany tekst z zachowaniem formatowania, a więc list, tabelek czy dwóch kolumn na stronie. Pliki można zapisać jako DOCX, TXT, PDF i wiele innych, także na licznych dyskach w chmurze (Dropbox, Google Drive, Evernote, iCloud, Yabdex i inne).

Wszystkie zeskanowane książki, wraz z metadanymi, są przechowywane na liście w aplikacji, gdzie można skorzystać z wyszukiwarki.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

BookScanner Pro – szybkie skanowanie książek Twoim iPhonem

13
22.11.2016  •  Anna Rymsza

Skanowanie książek jest procesem żmudnym, ale można go przyspieszyć – na przykład korzystając z aplikacji BookScanner Pro. Jej autorem jest firma ABBYY, znana jako producent słowników w postaci cyfrowej i programów OCR. Aplikacja jest o tyle ciekawa, że pozwala skanować książki i dokumenty iPhonem lub iPadem. Proces ten polega oczywiście na robieniu zdjęć kolejnych stron, przy czym w przypadku książek można fotografować dwie strony na raz. Można również skorzystać z trybu „najlepszy z trzech”, w którym program automatycznie wybierze najlepsze i najbardziej czytelne zdjęcie każdej ze stron…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.