BorderMaker BorderMaker 5.0

Strona główna Windows Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

BorderMaker to niewielkie, darmowe narzędzie, za pomocą którego z łatwością dodamy do naszych zdjęć rozmaite elementy ozdobne, głównie ramki i innego rodzaje obramowania. To jednak nie wszystko, bowiem aplikacja ta pozwala również na dodanie do fotografii tekstu, znaku wodnego oraz ułatwia zmianę rozmiarów zdjęć.

Wszystko to dostępne jest w zasadzie na dowolnej platformie, bowiem BorderMaker zostało napisane w języku programowania Java, dzięki czemu aplikacja może być uruchomiona na każdym systemie operacyjnym. Wzbogacać o nowe elementy możemy zdjęcia zapisane w najważniejszych i najpopularniejszych formatach graficznych, takich jak JPG, PNG, BMP oraz GIF. Obsługa programu jest prosta, pomimo braku polskiej wersji językowej - wystarczy realizować kolejne etapy, a program sam poprowadzi użytkownika do szczęśliwego końca, gdzie czekać będzie już gotowe, obramowane zdjęcie.

Po wskazaniu folderu ze zdjęciami możemy zapoznać się z dostępnymi możliwościami. Do wyboru jest zmiana rozmiarów fotografii (w tym osobne ustawienia dotyczące jakości oraz wyostrzenia), dodać tekst (tytuł, podpis itd.), ramki i znaki wodne. Każda z opcji może być bez problemu dostosowana przez użytkownika, wybierając chociażby takie właściwości jak kolor, pozycja, rozmiar, cień i nie tylko. W dowolnej chwili możemy również kliknąć przycisk Preview, aby zobaczyć jak będą wyglądać pliki wynikowe.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!