BoxOff Play Techlandu wychodzi z bety, gry w ramach abonamentu już dla każdego

Strona główna Aktualności

O autorze

W ostatnich latach dostrzec można wzmożoną aktywność firm w temacie cyfrowej sprzedaży gier i to nie tylko na świecie, lecz również w Polsce. Rodzimi gracze mogą przebierać w tytułach z oferty Muve Digital, sklepu Cdp.pl, a od niedawna również Boxoff Store. Techland, do którego należy ten ostatni projekt, chociaż dołączył do stawki późno, nie poprzestał na pójściu już dawno wydeptaną ścieżką, lecz postanowił wyróżnić się czymś jeszcze na już lekko zatłoczonym rynku. Zdecydował się zaproponować fanom świata elektronicznej rozrywki nielimitowany dostęp do gier w ramach abonamentu. Usługa BoxOff Play, którą przez wiele miesięcy testowano, dostępna jest już dla każdego.

Do zabawy potrzebne będzie tylko opłacone konto oraz zainstalowany klient usługi. Dzięki technologiom firmy OXYCOM, od lat zajmującej się dostarczaniem treści z chmury, po wybraniu interesującej gry z listy dostępnych użytkownik nie musi czekać na pobranie całej paczki z tytułem, by dać pochłonąć się rozgrywce, lecz może zacząć grać już po ściągnięciu około 20% wszystkich danych. Reszta dociągnie się zwyczajnie w tle.

Techland zapewnia, że debiutujący dzisiaj oficjalnie Play to propozycja ukształtowana uwagami betatesterów i coś, czego na krajowym rynku zwyczajnie jeszcze nie było. Dziękuje ze ich wpływ w ulepszenie obsługi platformy, jak również optymalizację rozwiązania m.in. pod kątem pobierania wielu tytułów na raz. Zapowiada, że projekt będzie cały czas rozwijany, nie tylko w celu zapewnienia wygody korzystania z całości. Na początek w ramach abonamentu zaoferowano blisko setkę różnorakich produkcji, a z biegiem czasu oferta ma naturalnie ulec znacznemu poszerzeniu.

Do pełnej listy gier uzyskuje się dostęp po opłaceniu abonamentu. Techland zdecydował się obecnie na płatności raz na 30 dni w wysokości 24,90 zł (zamiast 49,90), co by nie było moim zdaniem ceną wygórowaną. Problem w tym, że podsuwanych graczom pod klawiaturę, myszkę i portfel dzieł nie można nazwać hitami. Znajdziemy tutaj kilka klasycznych pozycji (wyścigi FlatOut, serię Call of Juarez, Disciples II: Dark Prophecy, liczne przygodówki), lecz większość produkcji w ofercie to albo projekty mocno przeciętne, albo mało kojarzone. Pozostaje mieć nadzieję, że z czasem BoxOff Play nabierze wiatru w żagle i zaoferuje także gry największych producentów, choćby te nieco starsze. Myślę, iż nawet z wyższym abonamentem platforma miałaby wtedy wzięcie.

© dobreprogramy

Komentarze