Brak połączenia z Siecią? Aplikacja Google zapamięta pytania i odpowie później

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Google ogłosiło właśnie na blogu Keyword nową funkcję w aplikacji mobilnej wyszukiwarki przeznaczonej na Androida. Odtąd korzystanie z niej możliwe będzie częściowo także bez połączeniu z Sieci za sprawą kolejkowania zapytań.

Google przygotowało nowość w swojej aplikacji, która przydatna ma być przede wszystkim w warunkach utrudnionego połączenia z Internetem. W najnowszej wersji wszystkie zapytania do wyszukiwarki Google, jakie użytkownik wprowadzi bez połączenia z Siecią, zostaną zapisane i automatycznie zrealizowane później

I nie chodzi tutaj jedynie o sytuacje, w której połączenie zostanie utracone już podczas wyszukiwania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nowej funkcji Google świadomie i kolejkować zapytania, które zostaną zrealizowane po połączeniu z Internetem.

Gdy wyniki będą mogły zostać wyświetlone, użytkownik zostanie o tym poinformowany powiadomieniem push. Ponadto w menu wyszukiwarki pojawiła się nowa pozycja: Zarządzaj wyszukiwaniami. Użytkownik może na nich przejrzeć wszystkie zapisane i czekające na realizację zapytania. Nowość jest już dostępna w Polsce.

© dobreprogramy