r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Brazylijska fabryka Samsunga okradziona. Straty sięgają 36 milionów dolarów

Strona główna AktualnościBIZNES

Brazylijska fabryka Samsunga została okradziona. Sprawcy ukradli sprzęt elektroniczny koreańskiej firmy. Straty szacowane są na 36 milionów dolarów, a podejrzanymi o współdziałanie podczas napadu są sami pracownicy fabryki. O incydencie informuje agencja Reuters.

Przęstępczy proceder miał miejsce w mieście Campinas w stanie Sao Paulo, gdzie podczas nocnej zmiany skradziono sprzęt mieszczący się w siedmiu ciężarówkach. Napastnicy porwali pojazd przewożący pracowników fabryki i wykorzystali dokumenty porwanych do dostania się na teren Samsunga. Zadziwiające jest, że podczas kradzieży w fabryce pracowało 100 osób. Aby uniemożliwić kontakt z organami ścigania, pracownikom odebrano telefony komórkowe. Padają zatem podejrzenia o współudział porwanych w kradzieży, gdyż przestępcy mieli dostęp do planów fabryki.

Napastnicy wyposażeni byli w broń automatyczną, jednak żaden z zakładników nie został ranny. Co więcej, pracownicy opisali działania przestępców jako „pozbawione znamion agresji”. Podczas kradzieży zginęło 40 tysięcy gotowych produktów, wśród których odnaleźć można telewizory oraz sprzęt mobilny. Obecnie analizowane są nagrania z kamer bezpieczeństwa. Mają one pomóc w identyfikacji przestępców odpowiedzianych za napad. Wiadomo również, że złodzieje komunikowali się między sobą za pomocą krótkofalówek oraz telefonów komórkowych.

r   e   k   l   a   m   a

W oficjalnym oświadczeniu firmy przeczytać można, że Samsung jest głęboko zaniepokojony incydentem i zrobi wszystko, aby zapobiec podobnym wypadkom w przyszłości.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.