Brilek 0.9b3

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Bezpłatne klony kultowego Arkanoida dzielą się zasadniczo na dwie grupy. Jedne próbują wiele zmienić, znacząco odchodząc od oryginału, a inne jednak stanowią stylowe przetworzenie pierwowzoru. Do tej ostatniej grupy zalicza się darmowa gra Brilek, w której ponownie napotkamy poziomy z cegiełkami widziane już przed laty. Oczywiście nie zabrakło przy tym opcji, których w bardzo starym hicie nie stosowano.

Zabawa w dalszym ciągu polega na odbijaniu paletką piłeczki w celu zlikwidowania wszystkich wielokolorowych cegiełek widocznych na ekranie. Czasami ze zniszczonego bloczku wypadnie jakaś moc specjalna, typu wydłużenie łapki czy rozszczepienie piłki. Akcja ukazana jest jednak z perspektywy pierwszej osoby, co znacząco wpływa na poziom trudności. Przy każdym ruchu zmienia się bowiem lekko kąt patrzenia na etap.

Zabawa jest wymagająca, tak jak dawny Arkanoid. Piłeczka bardzo szybko przyśpiesza, a wcelowanie w upatrzoną cegiełkę może potrwać dłuższa chwilę. Gra dostarczana jest z dwoma zestawami poziomów, klasycznym oraz utrudnionym. W paczce znajdziemy poza tym niezwykle prosty edytor, aby móc dodawać własne układy. Wszystko sprowadza się do naniesienia bloczków o określonych barwach na widoczną siatkę.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!