r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Brilek 0.9b3

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe

Bezpłatne klony kultowego Arkanoida dzielą się zasadniczo na dwie grupy. Jedne próbują wiele zmienić, znacząco odchodząc od oryginału, a inne jednak stanowią stylowe przetworzenie pierwowzoru. Do tej ostatniej grupy zalicza się darmowa gra Brilek, w której ponownie napotkamy poziomy z cegiełkami widziane już przed laty. Oczywiście nie zabrakło przy tym opcji, których w bardzo starym hicie nie stosowano.

Zabawa w dalszym ciągu polega na odbijaniu paletką piłeczki w celu zlikwidowania wszystkich wielokolorowych cegiełek widocznych na ekranie. Czasami ze zniszczonego bloczku wypadnie jakaś moc specjalna, typu wydłużenie łapki czy rozszczepienie piłki. Akcja ukazana jest jednak z perspektywy pierwszej osoby, co znacząco wpływa na poziom trudności. Przy każdym ruchu zmienia się bowiem lekko kąt patrzenia na etap.

r   e   k   l   a   m   a

Zabawa jest wymagająca, tak jak dawny Arkanoid. Piłeczka bardzo szybko przyśpiesza, a wcelowanie w upatrzoną cegiełkę może potrwać dłuższa chwilę. Gra dostarczana jest z dwoma zestawami poziomów, klasycznym oraz utrudnionym. W paczce znajdziemy poza tym niezwykle prosty edytor, aby móc dodawać własne układy. Wszystko sprowadza się do naniesienia bloczków o określonych barwach na widoczną siatkę.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
darek719   41 #1 15.04.2016 18:03

Kolejny arkanoid, jest fajny ale szybko się nudzi.

Autor edytował komentarz w dniu: 16.04.2016 11:31
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.