Browzar - sposób na prywatność

Strona główna Aktualności

O autorze

Jest wiele przeglądarek, które oferują bardzo rozbudowany zakres funkcjonalności, skórki, wtyczki i wiele innych "wodotrysków". Czasami jednak poszukujemy czegoś innego - prostego i bezpiecznego rozwiązania. Takim potrzebom naprzeciw wychodzi przeglądarka Browzar.

Browzar zajmuje mniej niż 300 kB, korzysta z silnika IE i nie wymaga instalacji. Nie oferuje praktycznie żadnych możliwości konfiguracyjnych poza opcją blokowania okienek pop-up. Całe menu to zaledwie sześć przycisków. Jeśli jednak zależy nam na prywatności to Browzar jest narzędziem niemal idealnym. Automatycznie usuwa historię odwiedzanych stron, ciasteczka oraz czyści pamięć podręczną, nie ma mowy również o autouzupełnieniach formularzy.

Przyjemnym dodatkiem jest bardzo ładna szata graficzna. Browzar udostępniany jest w "skórce" srebrnej oraz czarnej (osobne pliki). Niestety program jest jeszcze w fazie beta, na razie więc jedynie zwracamy uwagę na to ciekawe rozwiązanie, w vortalu na stałe zagości na pewno gdy tylko ukaże się w wersji finalnej.

Zainteresowanych aplikacją w wersji testowej 1.2.0.0 beta zapraszamy do pobierania: wersja czarna, wersja srebrna

© dobreprogramy
s