Brudno Tu Brudno Tu 1.1.9

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program
lub zeskanuj:

Brudno Tu to darmowa i bardzo przydatna aplikacja dla osób, które chciałyby pomóc w usuwaniu dzikich wysypisk śmieci obecnych w całym kraju. Powstała ona z inicjatywy Fundacji Banku Ochrony Środowiska.

O co tu chodzi?

Jeśli zauważymy wysypisko śmieci w pobliskim lesie albo też sporo odpadów na plaży, które powinny znaleźć się w pobliskich koszach, możemy wykonać zdjęcie takiego miejsca, opisać lokalizację i wysłać do gminy. Dzięki temu sukcesywnie będzie tworzona mapa dzikich wysypisk w całym kraju, które zostaną usunięte w wyniku działania samorządów mających obowiązek utrzymywania czystości w gminach.

Brudno Tu to program realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska od 2015 roku. Celem akcji jest – jak już resztą zostało wspomniane – walka z nielegalnym składowaniem śmierci. Gminy postanowiły znaleźć sposób, by zaangażować zwykłych obywateli, którzy za pomocą aplikacji mogą wskazać miejsca, gdzie porzucono śmieci zamiast wyrzucić je do kosza.

Gdzie sprawdzić status?

Należy mieć na uwadze fakt, że z poziomu aplikacji Brudno Tu oraz na stronie internetowej Jednostki Samorządu Terytorialnego (JST) możemy monitorować proces usuwania dzikich wysypisk śmieci.

Brudno Tu – podsumowanie informacji:

  • aplikacja, dzięki której użytkownicy tworzą mapę tzw. dzikich wysypisk śmieci
  • możliwość zgłaszania miejsc wymagających usunięcia odpadów
  • inicjatywa powstała w wyniku działań Fundacji Banku Ochrony Środowiska

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!