r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Brzydka łata na pirata

Strona główna Aktualności

Walka z piratami to ciężka przeprawa dla każdej z firm produkującej oprogramowanie. Jak pokazuje ostatni przypadek firmy Ubisoft i gry Rainbow Six 3, o którym pisze magazyn Tech Report, producenci oprogramowania czasem mogą posunąć się o krok za daleko.

Ubisoft wydało niedawno patch do wspomnianej już wyżej gry. Firma nie poinformowała jednak o "ciekawym" zabezpieczeniu antypirackim, które razem z poprawką instaluje każdy z wielbicieli serii Rainbow Six.

Oprogramowanie sprawdza, czy na dysku twardym komputera, na którym ma być uruchomiona gra nie znajduje się oprogramowanie służące do klonowania płyt bądź tworzenia tzw. wirtualnych dysków z grami. Jeśli takie znajdzie, biada graczowi, Rainbow Six 3 nie uruchamia się. Użytkownicy programów jak Daemon Tools, CloneCD czy Alcohol 120% nie mogą włączyć gry, nawet jeśli w napędzie optycznym spoczywa oryginalny krążek

Ubisoft skazuje więc za posiadanie narzędzia "zbrodni", a nie jego użycie, a tak chyba nie powinno być...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.