Linux (tym razem naprawdę!) nieużywalny

PROŚBA O POMOC Ubuntu.pl - Bardzo niska wydajność okien Bez tego nie mogę dalej ruszyć (sztuczki przeciwgrzaniowe). Jak ktoś pomoże mi w "naprawie" sterowników kart graficznych, obiecuję napisać o tym osobny wpis tutaj i tekst po angielsku, który posłuży jako pomoc dla pocz. użytkowników Linuksa. Np. na ubuntuforums.org i AskUbuntu.com. Wyjaśnienie: Na dotkniętych problemem konfiguracjach "stan sterowników kart graficznych" ma duży wpływ na opisywany wyżej problem.

Prawo na opak - ludzie przywykli

Wyobraźmy sobie prawo na opak albo jak w krzywym zwierciadle.

Osoba może wynosić twoje dokumenty pod warunkiem, że udaje mu się to robić niepostrzeżenie albo nikomu nie uda się fizycznie go powstrzymać. Nie podlega on karze mimo tego, że powszechnie wiadomo, że do wynoszenia dokumentów dochodzi regularnie, a sam przestępca przyznaje się do tego publicznie, gromadzi je, odsprzedaje, wykorzystuje informacje w nich zawarte w celach zarobkowych...
Jeżeli złodziejowi uda się wynieść coś z Twojego domu, nie będzie za to ukarany.

Google, reforma edukacji i krowy - komentarz

"Google rigs its results," say critics at Senate antitrust hearinghttp://arstechnica.com/tech-policy/news/2011/09/google-rigs-its-results-say-critics-at-senate-antitrust-hearing.ars

"Stoppelman said that Google had licensed Yelp's content, then tried to buy the company after the license ended. When that failed, Google simply scraped Yelp's local review results and incorporated bits of them into its local search products.

Windows 7 / Vista gwałci przez ucho wygląd programów

To i tak umiarkowane określenie. Jak pierwszy raz zobaczyłem, co W7/Vista zrobiły z interfejsami programów, których używam codziennie tzn. z LibreOffice i Total Commander, to myślałem, że się przewrócę. Nie chodzi tu o jakiś estetyzm czy przyzwyczajenia, a o zwykłą czytelność. Wybór koloru też chyba zależał od jakiegoś wariata.

Problem 1

Jaki pokręcony umysł wpada na pomysł, żeby każdy program jak po lewej, który nie forsuje jakoś swojego własnego wyglądu zmieniać jak na ten po prawej?