r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Budowanie z Google za darmo

Strona główna Aktualności
Google

udostępniło program Google SketchUp, który umożliwa tworzenie trójwymiarowych modeli budynków a następnie umieszczanie ich w Google Earth. Program jest dziełem przejętej niedawno przez Google firmy @Last Software.

SketchUp jest łatwy do nauki i można w nim modelować domy, różnego rodzaju przybudówki i dodatki, a nawet statki kosmiczne ;-). Można dodawać szczegóły, tekstury, powierzchnie szklane. Gotowe projekty można udostępnić innym użytkownikom za pomocą 3D Warehouse. Wersja darmowa jest przeznaczona przede wszystkim do nauki i zabawy, a jej licencja wyklucza możlowość użytku komercyjnego. Dla profesjonalistów przygotowana jest płatna wersja SketchUp Pro 5. Daje ona możliwość eksportu do większej liczby formatów i z większą rozdzielczością. Dostępne są też narzędzia do modelowania rzeźby terenu i tworzenia animacji. Licencja na wersję profesjonalną daje też dostęp do forum i pomocy technicznej, umożliwia też komercyjne wykorzystanie tworzonych projektów.

SketchUp jest obecnie w fazie beta, a można go pobrać na stronie sketchup.google.com.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.