"Bugzilla" Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft postanowił pójść śladem konkurencji i otworzyć publiczny dostęp do systemu zgłaszania błędów wersji beta przeglądarki Internet Explorer 7. Nowo otwarta witryna Internet Explorer Feedback pozwala na podobieństwo Bugzilli zgłaszać wszelkie wykryte problemy i sugestie oraz przeszukiwać je i monitorować ich stan.

Witryna wykorzystuje platformę Microsoft Connect i na dzień dzisiejszy dostęp do niej możliwy jest wyłącznie dla użytkowników posiadających konto w usłudze Passport. Po aktualizacji witryny w przeciągu kilku miesięcy dostęp do wszystkich zgłoszonych błędów ma być otwarty bez konieczności logowania. Choć Al Billings przyznaje, że system nie jest jeszcze na idealnie przystosowany do tej inicjatywy, zespół IE postanowił nie czekać z otwarcie strony zgłaszania błędu i już teraz dać możliwość wczesnego nadsyłania pomysłów i uwag. Oczywiście wyjaśnia też, że nie wszystkie zgłoszone błędy zostaną poprawione w IE7. Jednak w związku z ogłoszonym przez Billa Gatesa na konferencji MIX06 planem wydawania przeglądarek co 9-12 miesięcy, nie będą musiały długo czekać.

Aby skorzystać po raz pierwszy z witryny Internet Explorer Feedback należy wcześniej zgłosić chęć uczestnictwa w tym programie (Apply) wybierając stosowny program ze strony Available Programs. Witryna działa wyłącznie w jezyku angielskim.

© dobreprogramy
s