Build 2017: Już jest Visual Studio 2017 for Mac

Strona główna Aktualności

O autorze

Przy okazji rozpoczęcia konferencji Build 2017 Microsoft udostępnił nam stabilną wersję cenionego środowiska programistycznego Visual Studio 2017 w wersji dla Maców. Na systemie macOS można komfortowo pracować z chmurą Azure. Środowisko zostało przeznaczone do budowania aplikacji dla Maców w językach C# i F#, dla iOS-a, Androida, chmury Azure, webowych (ASP.NET Core) oraz wieloplatformowych gier, z wykorzystaniem silnika Unity.

Visual Studio Mac jest środowiskiem bardzo efektywnym i wygodnym, wyposażonym w mnóstwo dodatków przyspieszających programowanie. Można w nim łatwo badać struktury wywołań, powiązane funkcje i zbadać stan testów. Możliwości uruchamiania testów obejmują testy jednostkowe i zoptymalizowane testy interfejsu użytkownika.

Znajduje się tu także świetny system refaktoryzowania kodu, z którego słynie Visual Studio, IntelliSense dla C# i F# oraz różne metody identyfikowania i naprawiania problemów. Debuger programu Visual Studio umożliwia szybkie znalezienie i naprawienie usterek w programach napisanych w wielu językach. Za pomocą narzędzi do profilowania można też znajdować i diagnozować problemy z wydajnością. Visual Studio ma także możliwość współpracy z systemem kontroli wersji Git i usługą Visual Studio Team Services. Pakiety są oczywiście kompatybilne z tymi tworzonymi na Windowsie.

Visual Studio for Mac jest dostępny w kilku wersjach, w tym darmowej Community Edition, którą znajdziecie w naszej bazie programów. Pobierając program przed 17 maja, możecie uzyskać dostęp do platformy Xamarin University na 60 dni. Pełną listę możliwości Visual Studio na Macach można znaleźć na stronie programu.

© dobreprogramy
s