r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Build 2017: Office 365 i Teams. Praca zespołowa niezależna od urządzeń

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Podczas konferencji Build nie zabrakło informacji o programach dla użytkowników końcowych. Nasze komputery są obecnie bardzo społecznościowe i potrzebna jest do tego zupełnie nowa architektura, łącząca osoby, czynności i urządzenia w sposób wygodny, praktyczny i bezpieczny. Od wydania Office'a 365 Microsoft obserwuje, jak coraz więcej urządzeń jest wykorzystywanych przez te same osoby do różnych zadań, w grupach lub indywidualnie. Pora przestać myśleć o aplikacji jako produkcje dla jednego urządzenia i jednej osoby – te czasy minęły bezpowrotnie.

Microsoft pokazał, jak można połączyć Office'a 365, Teams, Microsoft Graph i Azure w pracy kontekstowej, na wielu urządzeniach. W prezentacji wzięła udział oczywiście Cortana, działająca na nowych głośnikach Invoke firmy Harman Kardon. Asystentka jest w stanie pomóc zaplanować dzień, łącznie z czasem na tankowanie samochodu i przypominaniem o sprawach do załatwienia po drodze. W razie wypadku może powiadomić odpowiednie osoby o ewentualnym opóźnieniu albo nawiązać połączenie głosowe z grupą. Wszystkie czynności można wykonać po prostu mówiąc do Cortany naturalnym językiem, zupełnie jak do żywego człowieka.

Powiadomienia i współpraca połączone są oczywiście z Microsoft Teams – czatem dla zespołów, zintegrowanym z pakietem Office. W momencie fizycznego dołączenia do spotkania z dowolnym urządzeniem, aplikacja zmieni kontekst i pozwoli pracować na dostępnych w grupie danych. W obrębie czatu, przypominającego nieco Slacka, można wchodzić w interakcje z botami. Deweloperzy będą mogli tworzyć własne usługi tego typu, które wykonają różne zadania na życzenie użytkowników. Oczywiście po zakończeniu spotkania w Outlooku pojawi się podsumowanie ze wszystkimi multimediami i listą osób obecnych. Co więcej, automatycznie pojawi się transkrypcja rozmów… nawet przetłumaczona przez automat Microsoftu.

r   e   k   l   a   m   a

Deweloperzy mogą wykorzystać te rozwiązania, by zupełnie zmienić to, jak obecnie pracujemy, tworzymy i zdobywamy nową wiedzę. Najważniejsze jest to, że wszystko działa niezależnie od urządzenia. W demonstracji udział wziął komputer samochodowy, głośnik i iPhone.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.