Bunkier nuklearny Symanteca pod młotek

Strona główna Aktualności

O autorze

Z ciekawostek na weekend - Symantec wystawił na aukcji siedzibę swojego dawnego Special Operations Center, które mieściło się w... bunkrze nuklearnym. Cena wywoławcza obiektu wynosi 300 tysięcy funtów.

Bunkier początkowo służyć miał jako miejsce schronienia brytyjskich władz w razie konfliktu nuklearnego. Zgromadzone w nim osoby mogłyby przetrwać 60 dni. Jednak wraz z końcem Zimnej Wojny stał się bezużyteczny i zmieniał właścicieli, aby ostatecznie stać się własnością Symanteca w 2002 roku, który zlokalizował w nim swoje brytyjskie Special Operations Center (pozostałe są w USA, Australii i Niemczech). Symantec opuścił to lokum latem zeszłego roku, gdyż okazało się zbyt ciasne. Ze względu na brak zainteresowanych zakupem obiektu, firma zdecydowała się wystawić go na aukcji.

Obiekt przystosowany jest do funkcjonowania jako zaawansowane centrum monitoringu danych - mówi rzecznik agencji pośrednictwa sprzedaży nieruchomości, zajmującej się transakcją. Co oczywiście nie oznacza, że nie można przystosować go do innych potrzeb.

Ofertę i zdjęcia obiektu można znaleźć na stronach agencji (plik PDF). Jak to wyglądało wcześniej można zobaczyć np. na łamach serwisu ZDNet. Bunkier Symanteca idzie "pod młotek" 19 lutego.

© dobreprogramy