BurnAware Free BurnAware Free 14.0

Strona główna Windows Multimedia Nagrywanie płyt CD/DVD/BD
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

BurnAware Free Edition to rozbudowana, a zarazem zupełnie darmowa aplikacja przeznaczona do nagrywania płyt CD/DVD, oraz dysków Blu-Ray. Ogromną zaletą programu jest nie tylko jego zerowy koszt, ale także bardzo prosta i intuicyjna obsługa.

Biorąc pod uwagę możliwości aplikacji, BurnAware nawet w swej darmowej wersji może zupełnie zastąpić drogie programy takie jak pakiet Nero. Oferuje równie duże możliwości, które wystarczą nawet nieco bardziej zaawansowanym użytkownikom domowym (np. obsługę BDMV i AVCHD). Jego funkcjonalność to nie tylko nagrywanie różnego rodzaju płyt, tworzenie i kopiowanie obrazów, ale także kilka niestandardowych, bardzo przydatnych narzędzi.

Program oferuje takie opcje jak nagrywanie gotowych obrazów ISO, tworzenie własnych kompilacji dysków z danymi, płyt AudioCD z plików WAV, MP3, WMA, oraz płyt DVD Video. BurnAware Free Edition obsługuje wszystkie sprzętowe interfejsy (IDE/SCSI/USB/1394/SATA) oferując zapis danych na takich nośnikach jak CD-R/RW, DVD-R/RW, DVD+R/RW, BD-R/RE, HD DVD-R/RW, DVD-RAM, a nawet Blu-Ray.

Aplikacja radzi sobie również dobrze z zapisem obrazów płyt w locie (on-the-fly), automatyczną weryfikacją nagranych plików i tworzeniem tzw. multisesji zapisu. Pozwala ponadto na tworzenie startowych płyt i obrazów, weryfikowanie nagrywanych nośników i wymazywanie płyt RW. Wszystko to w polskiej wersji językowej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

czytelny interfejs, darmowy, lekki, szybki
potrafi się przyciąć przy wypalaniu płyty
ocena użytkownika
14.06.2015 23:12 • Recenzja do wersji 8.2

Program jest bardzo czytelny dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu funkcji.
W wersji darmowej oferuje wszystko, co jest potrzebne zwykłemu użytkownikowi. Mamy tu więc opcję nagrywania płyt (oddzielnie dla płyt z danymi, muzyką czy filmami), tworzenie obrazów płyt czy płyty startowej systemu. Do plusów należy również zaliczyć fakt, że program obsługuje wszystkie (większość?) mniej czy bardziej popularne formaty plików i wspiera wiele rozwiązań sprzętowych.
Zdecydowanie warto polecić program każdemu, kto potrzebuje prosty program do nagrywania płyt czy też do tworzenia obrazów płyt