Burning Gears 1.0

Strona główna Windows Gry Wyścigi
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Burning Gears to wyjątkowe, multiplayerowe wyścigi będące pewnym odzwierciedleniem słynnego wyścigu bolidów Formuły 1 ulicami Monte Carlo. Wyjątkowość rajdów w Burning Gears polega właśnie na tym, że rozgrywają się one praktycznie w samym sercu stolicy Austrii, we Wiedniu, wśród spacerujących turystów, dorożek, starych tramwajów oraz tamtejszych wielu zabytkowych budowli.

W grze dostępne są 3 główne tryby rozgrywki, Training, w którym mamy możliwość zapoznania się z trasami oraz możliwościami dostępnych modeli samochodów, Friendly match, gdzie do rywalizacji możemy przystąpić z naszymi znajomymi z sieci, których mamy odnotowanych w dostępnym wraz z instalatorem gry, specjalnym komunikatorze o nazwie Game Alarm. Dzięki niemu łatwo i szybko możemy nie tylko porozmawiać ze znajomkami, ale również zaprosić ich do wspólnej zabawy. Ponadto aplikacja umożliwia otrzymywanie wszelkich informacji od producenta gry o nadchodzących turniejach, zawodach i innych planowanych imprezach. Trzeci tryb to Tuning Race, gdzie mamy możliwość zaprezentowania swojego podrasowanego wozu i zmierzenia się z zawodnikami z poza listy naszych znajomych.

W celu polepszenia parametrów swojego pojazdu należy udać się do specjalnego Sklepu, w którym zaczynamy przygodę z 1000 tzw. Twistsów pełniących rolę specjalnych punkcików za nasze umiejętności; i to one decydują w efekcie końcowym o naszej pozycji w ogólnym rankingu. Ich dorobek powiększamy w zasadzie po każdym wyścigu, a przyznawana ilość jest określana proporcjonalnie do lokaty. Za Twistsy możemy zmienić w garażu kolor, lakier, głośność i rodzaj klaksonu, usposobić nasze auto w takie atrybuty jak niewykrywalność na mapie dla przeciwnika, turbo doładowanie dla silnika czy chwilowe rozpływanie się w powietrzu. Niestety takie parametry jak moc jednostki napędowej czy zawieszenie objęte są niestety innymi formami płatności, ale to już oddzielna historia.

To "rozpływanie się" w powietrzu okazuje się niezwykle przydatne, gdy prowadzimy rozgrywkę metodą Capture the Twists. To ciekawe zawody polegające na jak najszybszym dotarciu do ściśle określonego miejsca na mapie i przejechaniu przez nie jako pierwsi. Następnie trzeba umiejętnie zmylać przeciwników i uciekać krętymi ścieżkami Wiednia najdłużej jak się da, najlepiej przez co najmniej 60 sekund, wówczas gwarantuje nam to wygraną i bonusy w postaci wspomnianych wcześniej Twistsów.

O czym warto pamiętać w grze? Otóż o tym, że nasza pozycja w rankingu jest określana przez czas wyścigu oraz naszą wiarygodność. Chodzi o to, iż wzrasta ona nie tylko wraz z coraz większą liczbą odbytych wyścigów po jak największej liczbie tras, ale również wraz z liczbą wyścigów ukończonych. Motywuje to graczy do kontynuowania rywalizacji nawet po kiepskim starcie czy nieudanym wejściu w pierwszy zakręt. Stanowi to odzwierciedlenie motta nadanego grze przez jej producentów, a mianowicie: "Nigdy się nie poddawaj!". Zatem nie poddawaj się i do dzieła!

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
darek719   42 #7 15.04.2016 18:08

Grafika nie powala ale jak na mini gierkę to jest okej.

  #6 09.03.2012 20:10

Gra ładna, ale za dużo biurokracji!

  #5 09.10.2011 06:21

Race 07 jest bardziej realistyczny.

  #4 23.04.2011 21:42

SUPER GIERKA

command-dos   18 #3 10.04.2011 08:33

Nie no, crap jakich niestety niemało... zachowanie auta poniżej krytyki. W nfs2se na pentium 133mmx lepiej się bryka bujała. Grafika jak w duke nukem - tekstury się dziwacznie rozjeżdżają. Auto po zderzeniu przykleja się - gdzie jakieś podstawowe prawa fizyki? Widać, że gra zrobiona na prędko przy pomocy pierwszego lepszego game engine. Ani pomysł oryginalny, ani wykonanie - szkoda czasu. Lepiej zagrać w znaną nam i jakąkolwiek przez nas lubianą samochodówkę - podejrzewam większość gier samochodowych na własnym enginie jest o niebo lepsza - choćby wspomniany stary nfs2se (3 klasy wyżej).
BTW - Trochę żal, że tyle tych gameengine'ów, bo każdy robi na nich gierki i wychodzą... no właśnie - takie tytuły: zero oryginalności.

  #2 09.04.2011 08:02

fajna gra!!!!

DawidDS4   5 #1 08.04.2011 23:44

Bardzo przyjemna gra, lecz troszkę ścina na moim nie tak starym laptopie.