reklama

Buzz ujawni nasze kontakty z Gmaila

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jak zauważa Business Insider, nowa usługa społecznościowa Google może naruszać prywatność użytkowników Gmaila. Buzz standardowo tworzy bowiem listę osób, które śledzimy, wybierając je spośród naszych kontaktów poczty Google.

Domyślne ustawienia Buzz'a sprawiają, że każdy, kto odwiedzi nasz profil, dowie się, z kim rozmawiamy najchętniej poprzez czat i maile. Wielu osób uważa, że Google niedostatecznie informuje użytkowników o tym procederze – nie każdy przecież chce ujawnić światu listę osób, z którymi utrzymuje kontakt. Google poproszone o komentarz w tej sprawie ustami swojego rzecznika przyznało, że domyślne ustawienia Buzz'a udostępniają w naszym profilu listę osób, z którymi najwięcej czatujemy i mailujemy.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że proces aktywacji usługi jest bardzo uproszczony i brakuje w nim wyraźnego i jasnego dla wszystkich ostrzeżenia o udostępnieniu własnych kontaktów innym. Choć oczywiście Buzz pozwala na łatwą zmianę ustawień dotyczących treści, takie praktyki zawsze będą budzić pewne wątpliwości.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama