r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Buzz ujawni nasze kontakty z Gmaila

Strona główna Aktualności

Jak zauważa Business Insider, nowa usługa społecznościowa Google może naruszać prywatność użytkowników Gmaila. Buzz standardowo tworzy bowiem listę osób, które śledzimy, wybierając je spośród naszych kontaktów poczty Google.

Domyślne ustawienia Buzz'a sprawiają, że każdy, kto odwiedzi nasz profil, dowie się, z kim rozmawiamy najchętniej poprzez czat i maile. Wielu osób uważa, że Google niedostatecznie informuje użytkowników o tym procederze – nie każdy przecież chce ujawnić światu listę osób, z którymi utrzymuje kontakt. Google poproszone o komentarz w tej sprawie ustami swojego rzecznika przyznało, że domyślne ustawienia Buzz'a udostępniają w naszym profilu listę osób, z którymi najwięcej czatujemy i mailujemy.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że proces aktywacji usługi jest bardzo uproszczony i brakuje w nim wyraźnego i jasnego dla wszystkich ostrzeżenia o udostępnieniu własnych kontaktów innym. Choć oczywiście Buzz pozwala na łatwą zmianę ustawień dotyczących treści, takie praktyki zawsze będą budzić pewne wątpliwości.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.