Był AntiSpyware będzie Defender

Strona główna Aktualności

O autorze

Bijący rekordy po względem liczby pobrań produkt Microsoftu - Windows AntiSpyware - będzie miał nową nazwę - Windows Defender.

Jak informuje w swoim blogu zespół Anti-Malware Engineering Team zajmujący się w Microsoft tym produktem, nowa nazwa lepiej oddaje działanie programu, który służy nie tylko do walki z oprogramowaniem szpiegującym spyware ale także z innymi niechcianymi komponentami (rootkity, keyloggery itp.)

Windows Defender to jednak nie tylko nowa nazwa. Zmianie ulegnie sposób działania programu. Silnik skanujący pracować będzie jako usługa systemowa, a sygnatury dostarczane będą przez mechanizm aktualizacyjny Windows Update. Sam mechanizm wykrywający złośliwe oprogramowanie ma zostać "radykalnie ulepszony" dzięki zastosowaniu technologii użytych w rozwiązaniu antywirusowym Microsoftu. Nowa wersja została opracowana pod kątem oczekiwanego w przyszłym roku Windows Vista, ale ma także pracować pod kontrolą Windows XP.

Na razie nie została udostępniona wersja do pobrania Defendera, ani nawet zrzuty ekranowe aplikacji. Te ostatnie zapowiedziano w najbliższym czasie.

© dobreprogramy
s