r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Był Apple, przyszła kolej na Google – pozew rodziców w sprawie zakupów w aplikacjach

Strona główna AktualnościINTERNET

Wiadomym było, że skoro rodzice, którzy nie zastosowali blokady na zakupy wewnątrz aplikacji ze sklepu Apple'a, wygrali proces o 32,5 miliona dolarów, niebawem kolejna grupa opiekunów spróbuje wywrzeć podobny wpływ na Google. Zabrali się za to niecałe dwa miesiące później.

Głównym tematem sprawy jest niewystarczające, według pozywających, zabezpieczenie zapobiegające zakupom w aplikacjach. W 22-stronicowym pozwie przytoczona jest historia pewnego konsumenta, który postanowił sprawdzić jak działa bariera Google'a. Ustawił on zabezpieczenie w sklepie, pobrał aplikację Pet Hotel i dokonał jednorazowego zakupu za 99 centów tak jak mógłby to zrobić rodzic o miękkim sercu. Okazało się jednak, że przez 30 minut był on w stanie dalej kupować w aplikacji, bez autoryzacji, zanim Google Play nie poprosiło po raz kolejny o podanie hasła.

Nie jest to jedyny zarzut pozywających. Według nich gry z możliwością dokupowania elementów za realne pieniądze są specjalnie tworzone tak, by być jak najbardziej uzależniającymi i zachęcać dzieci do robienia zakupów, do tego za dużo wyższe kwoty.

r   e   k   l   a   m   a

Póki co, korporacja nie wydała żadnego oświadczenia i nie odniosła się w żaden sposób do oskarżeń. Prawdopodobnie będzie musiała wziąć przykład z Apple, które po styczniowym wyroku zmieniło swoje zasady. Obecnie AppStore wymaga od swoich klientów podawania hasła przy każdej próbie dokonania zakupu w aplikacji.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.