Byliście fanami platformówki Gods? Sprawdźcie fanowską przeróbkę

Strona główna Aktualności

O autorze

Wiele gier wspomina się z radosnym westchnieniem. Do grona takich produkcji na pewno można zaliczyć niezapomniane Gods od studia The Bitmap Brothers, która to platformówka niejednemu starszemu już obecnie fanowi świata elektronicznej rozrywki skutecznie umilała czas np. na Amidze. Jeśli chcielibyście powrócić w lata młodości to najlepiej obecnie sięgnąć po prawie ukończoną fanowską przeróbkę Gods Deluxe.

Wersja 0.8-C umożliwia już przejście gry od początku do końca, a nawet zapoznanie się z nowymi poziomami, przygotowanymi przez twórcę odświeżonej wersji klasyka. Dzieło napisane pierwotnie m.in. dla środowiska DOS działa teraz świetnie pod Windowsem, przy czym korzysta z Javy, więc potrzebne będą odpowiednie biblioteki zainstalowane w systemie. Jako ciekawy bonus dostajemy przy okazji edytor poziomów, a także animowanych plików graficznych. Innymi słowy, przy odrobinie inwencji i samozaparcia można nawet samemu spróbować przygotować nieoficjalną kontynuację hitu...

Zabawę ułatwią dorzucane przez autora pliki tekstowe, wykładające podstawy edycji, czy z opisem przejścia wszystkich etapów po angielsku. Znajdują się w katalogu Docs.

© dobreprogramy
s