Były pracownik Microsoftu zabezpieczy serwery rządowe USA

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Departament Bezpieczeństwa Narodowego USA wynajął byłego wysoko postawionego pracownika Microsoftu, by ten pomógł zabezpieczyć rządowe serwery.

Philip Reitinger, bo o nim mowa, to były trustworthy infrastructure strategist w firmie Microsoft. Teraz jest zastępcą podsekretarza stanu. Już wcześniej oprócz sektora prywatnego zdarzało mu się pracować w instytucjach rządowych. Jego zadaniem będzie zbadanie rządowych i prywatnych sieci komputerowych, które są kluczowe dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych.

Doświadczenie w Microsofcie na pewno będzie przydatne - wiele systemów w tych sieciach pracuje właśnie w oparciu o rozwiązania Microsoftu. Zadanie nie będzie jednak łatwe biorąc pod uwagę fakt, że już w zeszłym roku Centrum Cyberbezpieczeństwa Narodowego w Departamencie Bezpieczeństwa Narodowego USA otrzymało jedynie pięć tygodni finansowania - raczej trudno sądzić, że w czasach kryzysu ta sprawa zmieni się na lepsze...

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie