Bytessence InstallMaker 5.40

Strona główna Windows Programowanie Tworzenie instalatorów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bytessence InstallMaker to w pełni darmowe (również do zastosowań komercyjnych) narzędzie, z pomocą którego łatwo i szybko stworzymy instalator dla własnych aplikacji. Pozwala ono ominąć operacje tworzenia skomplikowanych skryptów wymaganych podczas instalacji programu w systemie, a z drugiej strony jest na tyle elastyczne, że doskonale sprawdza się podczas tworzenia prostych, jak również bardziej zaawansowanych instalatorów.

Jedną z najważniejszych zalet Bytessence InstallMakera są duże możliwości, a także niezwykle prosta obsługa. Narzędzie wykorzystywane może być zarówno przez użytkowników domowych, jak również niewielkie firmy, które chciałby w wygodny sposób rozpowszechniać stworzone przez siebie oprogramowanie. Pozwala ono tworzyć rozbudowane instalatory dla systemów 32- i 64-bitowych w wersjach wielojęzycznych, zawierające nawet do 2 GB skompresowanych danych (przy użyciu BLP/LMZA lub ZIP/Deflate). Każdemu stworzonemu przy jego użyciu projektowi towarzyszy również deinstalator, umożliwiający automatyczne usunięcie z systemu wszystkich zmian poczynionych podczas instalacji naszego programu.

Kolejną, mocną stroną narzędzia jest duża liczba oferowanych ustawień, pozwalających dostosować instalator do własnych preferencji. Zaczynając od podstawowych jego aspektów jak podanie informacji na temat naszej aplikacji, dostosowanie wyglądu, Bytessence InstallMakera daje także możliwość konfiguracji wielu innych, bardziej zaawansowanych elementów pracy instalatora. Użytkownik może wskazać na których wersjach systemu Windows może on zostać uruchomiony, zadeklarować by kreator sprawdzał czy są w nim zainstalowane takie komponenty jak biblioteka .NET Framework, przeglądarka Internet Explorer i inne, oraz czy są one uruchomione podczas pracy instalatora, a także monitorował czy komputer spełnia minimalne wymagania do uruchomienia instalowanej aplikacji.

Proces dodawania do instalatora plików i innych składników, które podczas jego pracy będą instalowane na dysku lub w systemie, we wskazanej lokalizacji również jest bardzo prosty i nie powinien nikomu sprawić problemu. Tworzony przy użyciu narzędzia Bytessence InstallMaker instalator poza kopiowaniem na dysk plików i folderów potrafi także rejestrować biblioteki DLL, dodawać zmienne środowiskowe, instalować czcionki i wiele innych. Po zakończeniu instalacji kreator może proponować opcje tworzenia skrótów, uruchamiania programu, restartowania komputera lub wyświetlania dokumentacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Dementor   38 #10 16.05.2016 18:52

@WooQash: ponad 3 lata darmowa wersja jest nie aktualizowana.

WooQash   10 #9 31.07.2015 19:31

Czy ten program jest nadal rozwijany? Strona producenta podpowiada mi, że mogę ją kupić...

  #8 09.04.2013 13:46

Wersja 5.40 ma już wbudowany język polski i nie trzeba zasysać spolszczenia.

  #7 22.10.2012 00:37

Mam jedno zasadnicze pytanie: Jak w tym programie dodaje się pliki i foldery do zainstalowania?
To takie irytujące! W wersji 4.coś wszystko było w ustawieniach instalatora, natomiast od 5.coś nigdzie na widoku nie ma tak istotnej funkcji.

  #6 21.10.2012 22:35

superjohn świetna robota z tym spolszczeniem. Jest lepsze od tego zamieszczonego na vortalu. Może admin się skusi na podmianę, moim zdaniem warto.

superjohn   6 #5 14.06.2012 19:56

Dla zainteresowanych tematem spolszczenie mojego autorstwa
http://www.sendspace.pl/file/a3ad15e5429fcf441d2a188

Droga redakcjo:
Możecie zamieścić ten plik na łamach vortalu :-)

  #4 20.05.2012 07:41

dziękuje za dodanie mojego spolszczenia :)

DanKar REDAKCJA  16 #3 17.05.2012 18:01

@Anonim: Dziękujemy za informację! ;-) Spolszczenie zostało dodane do naszej bazy oprogramowania.

  #2 17.05.2012 01:52

spolszczenie jest na http://www.caramba.cba.pl

kargi4   1 #1 10.11.2011 12:29

Bardzo dobry program jak na program do szybkiego tworzenia instalatora.
W wymaganiach da się ustawić: dostępne systemy operacyjne, wymagane programy i wymagania sprzętowe minimalne lub zalecane. Obsługuje różne zmienne np. zmienne komponenty, zmienne ścieżki, itp. Można robić zaawansowane zadania np. zarządzać rejestrem, zarządzać plikami, uruchomić program lub utworzyć skrót.
Można przetłumaczyć program na dowolny język. Wystarczy skopiować plik ini z katalogu "...\Bytessence InstallMaker\Localization", zmienić LangID na odpowiedni i przetłumaczyć. W katalogu Installer jest język tworzonego instalatora, a w katalogu Main jest język programu.