r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

C64 reaktywacja ?!

Strona główna Aktualności

Od 1997 roku firma Tulip Computers NV posiada prawa do marki Commodore. Na fali wzrostu zainteresowania komputerkami C64, Tulip chce reaktywować te niezapomniane maszyny. Ocenia się, że nadal istnieje spora rzesza użytkowników tych budzących niegdyś błysk pożądnia maszyn (ok. 6 mln). Trudno się temu dziwić biorąc pod uwagę jak olbrzymia ilość gier została na te maszynki stworzona. Niewątpliwie odważne przedsięwzięcie Tulipa wspierać będzie firma Ironstone Partners Ltd, która przejmie portal poświęcony C64 www.c64.com, mający na swoim koncie niebagatelną liczbę 10 milionów pobrań plików. O tym, że zainteresowanie grami rodem z ośmiobitowców nie spada świadczy choćby duży popyt na emulatory C64 zarówno na komputery stacjonarne jak i palmtopy.

Minęło już 21 lat od debiutu C64, firma Commodore zniknęła z rynku 9 lat temu, czyżby wielki powrót ? Warto śledzić jak potoczą się dalsze losy komodorka ;)

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.