CA kupuje Wily Technology i Control-F1

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma CA (Computer Associates), jeden z największych na świecie producentów oprogramowania do zarządzania infrastrukturą IT (w Polsce znana głównie z oprogramowania antywirusowego eTrust AntiVirus oraz archiwizującego BrightStor ARCserve Backup), poinformowała o podpisaniu umowy dotyczącej przejęcia Wily Technology - wiodącego dostawcy rozwiązań wspomagających zarządzanie aplikacjami korporacyjnymi oraz zakupie Control-F1 Corporation - dostawcy rozwiązań chroniących komputery poprzez identyfikację i automatyczne usuwanie usterek zanim zakłócą one działanie całej struktury IT.

Jak informuje CA, produkty Wily zapewniają pełny wgląd w czasie rzeczywistym w transakcje klientów oraz umożliwiają działom IT zarządzanie stanem oraz dostępnością oprogramowania i infrastruktury IT. Rozwiązania dostarczane przez Wily pozwalają menadżerom IT szybko wykrywać i diagnozować przyczyny zakłóceń pracy aplikacji, a także lepiej szacować jej wydajność. W efekcie uzyskują oni lepszą jakość usług i wyższą produktywność działu IT. Oprogramowanie Wily monitoruje dziennie miliardy transakcji webowych - a więc więcej niż wszyscy konkurenci razem. Technologia opracowana przez Wily jest wykorzystywana w ponad 450 wiodących korporacjach i jednostkach administracji publicznej na świecie.

Zarządzanie aplikacjami ma kluczowe znaczenie dla całkowitej kontroli środowiska IT - od aplikacji do infrastruktury. Jest ono ściśle związane z wizją CA Enterprise IT Management, czyli ujednolicenia i uproszenia zarządzania infrastrukturą IT przedsiębiorstwa - powiedział John Swainson, Prezes i CEO, CA. Wily jest liderem w tym segmencie i najszybciej rozwijającą się firmą na wciąż rosnącym rynku. Dzięki przejęciu Wily Technology, CA będzie jedyną firmą, która jest w stanie dostarczyć oprogramowanie służące do zarządzania oprogramowaniem, zasobami IT i użytkownikami, poprzez sprzęt i aplikacje, od systemów mainframe do produktów dystrybuowanych.

Po zamknięciu transakcji, firma Wily będzie działała jako oddział Wily Technology w CA Enterprise Systems Management. Kalendarz integracji produktów będzie dostępny w ciągu 30 dni po zakończeniu procesu akwizycji. Producent oczekuje, że przejęcie Wily zakończy się w ciągu trzech miesięcy (po akceptacji amerykańskiego Urzędu Antymonopolowego).

Oprócz podpisania w sprawie przejęcia Wily Technology, CA poinformowało także o zakupie Control-F1 Corporation, dostawcy rozwiązań chroniących komputery poprzez identyfikację i automatyczne usuwanie usterek zanim zakłócą one działanie całej struktury IT. Jak podkreśla CA, dzięki tej transakcji użytkownicy oprogramowania CA będą mogli zwiększyć efektywność działów help desk (pomocy technicznej) i podnieść poziom usług świadczonych użytkownikom końcowym. Przejęcie to ma być kolejnym krokiem do realizacji wspomnianej już wizji CA Enterprise IT Management. Jednym z kluczowych elementów tej strategii jest bowiem automatyzowanie usuwania usterek w korporacyjnych środowiskach IT. Wpłynie to na zmniejszenie kosztów związanych z utrzymywaniem infrastruktury informatycznej przedsiębiorstwa.

Organizacje IT osiągnęły punkt krytyczny w momencie, w którym wzrosła kompleksowość i złożoność infrastruktury przy jednoczesnym ograniczeniu wspierających je zasobów - powiedział Jacob Lamm, Senior Vice President i General Manager działu Business Service Optimization w CA. Przez rozbudowanie naszych rozwiązań wspomagających zarządzanie usługami o produkty automatyzujące dostarczane przez Control-F1, CA pomaga działom IT zmniejszyć znacząco ilość spoczywającej na nich pracy. Dzięki temu mogą one zająć się strategicznymi projektami

CA będzie sprzedawać rozwiązania Control-F1 jako odrębne produkty i wprowadzi je do oferty Business Service Optimization, pozwalającej klientom zmniejszyć koszty, poprawić jakość usług i lepiej łączyć kwestie IT z biznesowymi.

© dobreprogramy
s