reklama

CCleaner 5.31: kolejne usprawnienia dla Creators Update

Strona główna Aktualności

O autorze

Konsekwentnie trzyma się lewego pasa autostrady. Lubi szybki chód chodnikiem, narowisty jazz oraz infradźwiękowy metal. Nie przeszkadza mu wolne oprogramowanie.

CCleaner, popularny program, służący m.in. do czyszczenia rejestru czy usuwania plików tymczasowych, dziś trafił do nas w najnowszej wersji oznaczonej numerem 5.31.

Wersja 5.31 oferuję przede wszystkim ulepszoną obsługę Windowsa 10 z zainstalowanym Creators Update – ostatnią aktualizację CCleanera z poprawkami dla tej wersji Windowsa dostaliśmy w kwietniu. Piriform zdecydowało się objąć swoim wsparciem tę grupę użytkowników, w związku z wciąż rosnącą popularnością Creators Update.

Usprawnienia obejmują również dwie przeglądarki. Poprawiono czyszczenie historii w Firefoksie oraz Chromie – ta ostatnia dostanie także lepsze wsparcie w zakresie czyszczenia ciasteczek. Za opłatą CCleaner w wersji profesjonalnej oferuje też dodatkową optymalizację w zakresie planowania harmonogramów.

Istotnym ulepszeniem jest poprawione wyświetlanie interfejsu na ekranach o wysokim DPI. Mimo że Microsoft wielokrotnie próbował rozwiązać ten problem, użytkownicy Windowsa 10 wciąż skarżą się na dużą liczbę błędów w aplikacjach win32, które mają problemy z renderowaniem obrazu w wysokich rozdzielczościach.

CCleaner zdążył już nas przyzwyczaić, że aktualizacje oprogramowania pojawiają się regularnych interwałach – aplikacja o oznaczeniu 5.30, która oferowała lepszą obsługę przeglądarek Microsoftu i dysków SSD, trafiła do nas niespełna miesiąc temu. W przyszłym miesiącu możemy spodziewać się kolejnej.

Program dostępny jest w naszej bazie programów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama