reklama

CCleaner 5.32: jeszcze skuteczniejsze sprzątnie po Firefoksie i Chrome

Strona główna Aktualności

O autorze

Konsekwentnie trzyma się lewego pasa autostrady. Lubi szybki chód chodnikiem, narowisty jazz oraz infradźwiękowy metal. Nie przeszkadza mu wolne oprogramowanie.

CCleaner to popularny program służący m.in. do oczyszczania rejestru. Znany jest ze swojej skuteczności w usuwaniu niechcianych plików oraz regularnych aktualizacji. Po czerwcowych poprawkach przyszedł czas na lipiec, w którym otrzymujemy wersję oznaczoną numerem 5.32.

Piriform, czyli producent aplikacji, na swojej stronie umieścił listę ulepszeń, które otrzymujemy wraz z najnowszą wersją CClenera. Przede wszystkim obejmują one dwie przeglądarki: Chrome i Firefox. Jest też wzmianka o usprawnieniach dotyczących Windowsa.

Aktualizacją w Firefoxie został objęty sposób oczyszczania plików związanych z faviconami, czyli ikonami ulubionych. Przywrócono także wsparcie oczyszczania ostatniej lokalizacji pobranych, co znalazło się również w ulepszeniach dotyczących Edge'a. Z kolei dla Chrome'a przygotowano aktualizację przywracania usuniętych plików w kategorii Inne wyszukiwarki internetowe.

CCleaner w wersji oznaczonej numerem 5.32 oferuje też nowości w obsłudze plików tymczasowych Windowsa. Program nie będzie już usuwał Ostatnich dokumentów, które zostały oznaczone w aplikacjach Office Microsoftu. Zgodnie z tradycją kolejnego wydania Cleanera możemy spodziewać się w połowie przyszłego miesiąca.

Najnowszy CCleaner 5.32 dostępny jest w naszej bazie programów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało