r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

CCleaner 5.33 – dostępna pierwsza nowa wersja pod skrzydłami Avasta

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Przed miesiącem informowaliśmy, że CCleaner, niezwykle popularny program do optymalizacji systemu operacyjnego i usuwania z zbędnych plików, został przejęty przez Avasta. Dziś dostępna jest już nowa wersja programu, pierwsza po tych wydarzeniach. Czy licznych użytkowników czeka zaskoczenie?

Wielu z Czytelników odniosło się do informacji o przejęciu CCleanera z obawami. Obie firmy deklarują, że decyzja nie będzie miała żadnego wpływu na rozwój zarówno oprogramowania Piriform, jak i Avasta, oraz że końcowy użytkownik w zasadzie nie doświadczy jej rezultatów, Mimo to padło wiele uwag co do rychłego końca CCleanera w formie, jaką miliony użytkowników znają od lat. Nic jednak nie wskazuje na to, aby obawy te miały się potwierdzić.

CCleaner 5.33 wnosi bowiem w stosunku do poprzedniej wersji standardową garść poprawek i udoskonaleń. W zakresie usuwania zbędnych plików zaktualizowano definicje czyszczenia ciasteczek zapisanych przez Edge’a – dostosowano je między innymi do nowych Surface’ów. Dalsze zmiany to poprawki wymuszonych poniekąd czasem: naprawiono między innymi błąd w usuwania plików z rozszerzeń Firefoksa, wywoływany końcem wsparcia dla wytczek NPAPI.

r   e   k   l   a   m   a

Ponadto w Firefoksie i Thunderbirdzie CCleaner nie będzie już usuwał informacji o ostatnim miejscu zapisywania plików. Poprawek doczekał się proces automatycznej aktualizacji programu, a w Disk Analyzerze naprawiono błąd, który uniemożliwiał wyświetlanie pełnych ścieżek do plików. Usprawniona sekwencja startowa ma oznaczać koniec chwilowych zwieszek interfejsu po uruchomieniu CCleanera. Najnowszą wersję programu pobrać można z naszej bazy oprogramowania.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.