reklama

CD Projekt RED otwiera studio w Krakowie, które zajmie się nową grą

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Nie samym Wiedźminem 3 rodzime studio CD Projekt RED żyje. Poza powstającą równolegle do Dzikiego Gonu futurystyczną grą Cyberpunk 2077, zespół ma w planach jeszcze przynajmniej dwa pomniejsze projekty. Do powołania do życia jednego z pary kolejnych dzieł RPG, dużo krótszych od pozostałych (około 20 godzin rozgrywki w porównaniu do nadchodzących 100 jako brodaty Geralt), utworzono nowy oddział deweloperski — w Krakowie.

Można marudzić, że czemu siedzibą drugiego zespołu nie został warszawski Fort Traugutta, ale dawna stolica Polski także naturalnie złym wyborem nie jest, biorąc pod uwagę działające tam już firmy z branży, a co za tym idzie również możliwość czerpania z lokalnego źródełka talentów. Poszukiwany jest chociażby grafik koncepcyjny, więc jeśli ktoś z okolic światy fantasy wymalowuje rysikiem na tablecie od małego to powinien się pracą zainteresować. Na trzon ekipy ostatecznie składać ma się 20 świetnie dogadujących się ze sobą osób. Działalność zaczną w lipcu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama