reklama

CD Projekt RED robi grę Cyberpunk

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Od jakiegoś czasu było wiadomo, że rodzimy producent gier CD Projekt RED szykuje po Wiedźminie 2: Zabójcach Królów kolejne projekty, bowiem trwają poszukiwania chętnych do pracy nad nimi. Z w sumie trzech przygotowywanych przez deweloperów dzieł RPG ujawniono oto pierwsze, na bazie powszechnie rozpoznawalnej marki. Ze świata fantasy przeniesieni zostaniemy do przyszłości w adaptacji systemu Cyberpunk.

Do powołania gry do życia utworzono drugie studio w ramach CDP RED, które blisko współpracuje z ojcem Cyberpunka Michaelem Pondsmithem. Wspólnie mają zamiar dać nam najlepszą tego typu pozycję na rynku, wierną papierowemu pierwowzorowi tak pod kątem klimatu, jak też dorosłego przedstawienia historii. Zapowiadają dojrzałą produkcję, w której pokierujemy poczynaniami stworzonego od podstaw, naprawdę "własnego" futurystycznego bohatera. Sprawdzimy w akcji masę implantów, broni oraz gadżetów. Oczywiście tytuł napędzany będzie stale rozwijaną, autorską technologią twórców, czyli REDengine.

Reszta projektów pozostaje na razie wciąż tajemnicą, pochwalono się jednak wynikami rynkowymi Wiedźmina 2, między innymi dzięki sprzedaży którego możliwa jest ich realizacja. Od momentu premiery gry rozeszło się jej przeszło 1,7 miliona egzemplarzy, z czego 200 tysięcy w Polsce. Wynik ten zostanie niedługo jeszcze pewnie mocno poprawiony, gdyż Zabójcy Królów zadebiutują latem w Japonii, a jesienią pojawi się wersja Mac tytułu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama