CDBurnerXP 4.0 reaktywacja

Strona główna Aktualności

O autorze

Po przeszło 3 latach od wydania ostatniej stabilnej wersji CDBurnerXP Pro, autorzy zdecydowali się wydać kolejną edycję swojej aplikacji. Fani aplikacji zdążyli pewnie zauważyć, że zrezygnowano wraz z nową wersją z dopisku Pro do nazwy.

CDBurnerXP to całkowicie darmowy program do nagrywania płyt CD-R, CD-RW DVD+R/RW DVD-R/RW. Nie jest on może aż tak rozbudowany jak np. Nero Burning ROM, ale oferuje wszystko co niezbędne do nagrywania płyt. CDBurnerXP umożliwia także nagrywanie danych z obrazu ISO (również z innych programów), zgrywanie płyt do obrazu ISO, tworzenie i kontynuowanie wielosesyjnych płyt CD i zgrywanie płyt CD-Audio do plików w formatach MP3, OGG, WMA, WAV. Obsługuje on większość popularnych nagrywarek CD-R/RW, a także technologię BURN-PROOF.

W najnowszej wersji programiści zdecydowali się przepisać kod od zera, dzięki czemu udało im się zredukować wielkość pliku z kilkunastu do 2 MB. CDBurnerXP 4.0 to także wsparcie dla nowych technologi (Double layer DVD, Blu-Ray i HD-DVD), formatu FLAC, obsługi wielu języków, playlist WPL i znacznie więcej. Pełna lista możliwości aplikacji dostępna jest na stronie projektu.

Najnowszą, polskojęzyczną wersję aplikacji CDBurnerXP 4.0.013.220 można pobrać z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Nagrywanie płyt CD/DVD

© dobreprogramy