CDN OPT!MA 12 z nowym modułem Serwis

Strona główna Aktualności

O autorze

Comarch

wprowadził na rynek najnowszą, 12 wersję CDN OPT!MA - popularnego pakietu wspomagającego zarządzanie i obsługę księgowości w małych i średnich firmach oraz biurach rachunkowych. Najważniejszą z nowości "dwunastki" to nowy moduł do obsługi serwisu.

CDN OPT!MA to rozbudowany pakiet kompleksowo wspomagający zarządzanie firmą, obsługę sprzedaży i magazynu, każdego rodzaju księgowości, działu płac i kadr oraz zarządzanie relacjami z klientami. Modułowa budowa pakietu pozwala dobrać funkcjonalność do potrzeb i specyfiki danej firmy. W jego skład wchodzą moduły: Kasa/Bank, Faktury, Detal, Handel, CRM, Księga Podatkowa, Księga Handlowa, Środki Trwałe, Płace i Kadry, Analizy, Serwis, Biuro Rachunkowe. CDN OPT!MA oferuje szeroki wachlarz wbudowanych analiz, możliwość budowania własnych raportów oraz współpracę z wieloma aplikacjami zewnętrznymi (np. arkuszami kalkulacyjnymi). Rozwiązanie to jest dedykowane dla małych i średnich firm, w tym również dla firm usługowych, jednostek budżetowych oraz biur rachunkowych.

Najważniejsza nowość CDN OPT!MA 12 to moduł Serwis. Jak sugeruje nazwa, jest on dedykowany dla firm zajmujących się działalnością serwisową. Za jego pomocą można m.in. rejestrować przyjmowane zlecenia, obliczać koszt napraw i drukować kosztorysy, przydzielać zadania konkretnym serwisantom (serwisanci mogą też wybierać samodzielnie zadania z kolejki oczekujących), przeglądać listę zleceń, tworzyć harmonogram zadań i rejestrować wykonane czynności, planować terminy wyjazdów do klientów, prowadzić historię napraw (w tym czasu trwania i wykorzystanych części), czy w końcu zamykać i rozliczać naprawy. Moduł Serwis współpracuje z modułami Faktury i Handel pakietu CDN OPT!MA dzięki czemu możliwe jest także wystawianie paragonów i faktur, a także dokumentów magazynowych (WZ) i rozchodowych (RW).

Nowości i zmiany obejmują także dotychczasowe moduły CDN OPT!MA. Listę zmian można znaleźć tutaj.

Wersję testową CDN OPT!MA 12 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Firma -> Pakiety do prowadzenia firmy

© dobreprogramy