CEO Twittera wyciągnął okrągły miliard dolarów z własnej kieszeni. Cel: walka z koronawirusem

CEO Twittera wyciągnął okrągły miliard dolarów z własnej kieszeni. Cel: walka z koronawirusem

Założyciel Twittera przekazuje 1/3 swojej fortuny na walkę z koronawirusem, fot. Michael Cohen/Getty Images/The New York Times
Założyciel Twittera przekazuje 1/3 swojej fortuny na walkę z koronawirusem, fot. Michael Cohen/Getty Images/The New York Times
08.04.2020 10:35, aktualizacja: 08.04.2020 10:46

Miliarderzy i ogromne korporacje mogą przesyłać na wspieranie walki z koronawirusem kwoty, które wydają się dla zwykłego śmiertelnika ogromne. Jednak jest to kropla w morzu potrzeb, a niektórzy komentatorzy widzą w tym jedynie pusty gest pod publiczkę. Jack Dorsey, założyciel Twittera i aplikacji Square zauważył, że sytuacja z pandemią wirusa SARS-CoV-2 wymaga coraz drastyczniejszych środków. Postanowił przekazać z własnych środków aż miliard dolarów, aby zminimalizować jej skutki.

Dorsey pozyskał miliard dolarów ze swoich udziałów w Square na założenie fundacji Start Small LLC, która ma wspierać różne inicjatywy związane z przeciwdziałaniem COVID-19. CEO Twittera daleki od posiadania takiej fortuny, jak Mark Zuckerberg z Facebooka czy Jeff Bezos z Amazonu postanowił oddać 28 procent swojego majątku (szacowanego na 3,6 mld dolarów), jednocześnie zawstydzając te ogromne korporacje, którym daleko do tak szczodrych datków. Struktura Start Small LLC jest podobna do fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Założyciel Twittera chce jednocześnie, aby jego działania były w 100 procentach przejrzyste dla opinii publicznej, a więc każdy krok jego fundacji będzie udokumentowany (można to prześledzić tutaj w Google Sheets). Dlaczego? Zależy mu na tym, aby inni mogli się od niego nauczyć i chciałby zainspirować ludzi z całego świata. – Życie jest za krótkie, więc zróbmy wszystko, co możemy już dzisiaj, aby pomóc ludziom teraz. – napisał w jednym z tweetów.

Po zażegnaniu kryzysu koronawirusa, Dorsey nadal chce prowadzić swoją fundację i wspierać m.in. edukację i opiekę zdrowotną dziewczyn/kobiet oraz ideę uniwersalnego dochodu podstawowego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)