reklama

CES 2013: Qualcomm stawia na systemy Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Microsoft jeszcze przed zeszłorocznymi targami CES zapowiedział, że nie będzie już na imprezie występować. Nie znaczy to jednak, że firma jest nieobecna — wręcz przeciwnie, na wielu stanowiskach znaleźć można urządzenia z Windows 8 lub Windows Phone. Steve Ballmer wsparł swoją osobą prezentację Paula Jacobsa, CEO Qualcomma, która odbyła się, kiedy w Polsce większość z nas smacznie spała. Nie powinno to jednak dziwić, w końcu smartfony z systemem Windows Phone, czy to Nokii czy HTC, a także tablety z Windows RT mają układy Qualcomma.

Qualcomm ściga się z NVIDIĄ i układami Snapdragon stara się przegonić pokazaną wczoraj Tegrę 4. Szczególnie warte uwagi są Snapdragon 600 i 800, wykonane już w technologii 28 nm. Model 800 jest rzekomo o 75% wydajniejszy od swojego bezpośredniego poprzednika — S4 pro — zaś 600 o 40%. Snapdragon 800 ma ponadto przeskoczyć wszystkie możliwe poprzeczki. Cztery rdzenie Krait 400 można taktować z prędkością do 2,3 GHz każdy, towarzyszy mu układ graficzny Adreno 300, szybszy od poprzednich modem LTE kategorii 4 i karta Wi-Fi 802.11ac. Układ będzie dostępny w połowie roku i Qualcomm już zapowiedział, że będą dostępne urządzenia, w których model 800 istotnie będzie taktowany z prędkością 2,3 GHz.

Pełne nagranie prezentacji Qualcomma pod hasłem „Born Mobile” można obejrzeć na specjalnie przygotowanej stronie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić