CES 2014: LG stawia na webOS, pokaże go na Smart TV?

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas gdy wiele firm, z Samsungiem na czele, instaluje Androida na czym tylko się da, drugi z koreańskich gigantów — LG — stawia na system trochę podczas ostatniego roku zapomniany — webOS. Targi jeszcze nie wystartowały, ale przygotowania do otwarcia stoiska na hali wystawowej w Las Vegas już pokazują, co tam zobaczymy. Najprawdopodobniej będzie to pierwszy inteligentny telewizor z systemem, którego rozwój zapoczątkował Palm.

Informator podesłał serwisowi The Verge kilka zdjęć tego, co od 7 stycznia będzie budką LG. Wszechobecne jest tu nowe logo systemu webOS, tym razem w barwach LG, czyli czerwono-czarne. Jako że marka jest w świadomości konsumentów praktycznie nieznana, LG ryzykuje tak mocno ją eksponując. Widoczne są także takie hasła, jak fajna konfiguracja, łatwa nawigacja i wreszcie łatwe połączenie. Z tego, co wiemy z agendy targów, na wystawie pokazane mają być przede wszystkim telewizory OLED. Prawdopodobnie jednak telewizora z webOS jeszcze nie zobaczymy, ale z pewnością LG zademonstruje możliwości nadchodzących urządzeń. Więcej na ten temat dowiemy się podczas konferencji prasowej LG, zaplanowanej na poniedziałek (17:00 naszego czasu).

LG przejął dział związany z webOS z firmy HP w lutym 2013 roku. webOS został wybrany na następcę platformy NetCast. Jego konkurentem był GoogleTV, ale platforma była zbyt zamknięta dla wymagań LG.

© dobreprogramy
s