[CES 2015] Nie musisz kupować nowego samochodu. To urządzenie doda Android Auto i CarPlay

Strona główna Aktualności

O autorze

Kupując nowy samochód niektórzy zastanawiają się, czy lepiej wybrać model z CarPlay Apple'a, czy Android Auto… Okazuje się jednak, że można mieć jedno i drugie i to bez zmiany samochodu. Firma Parrot, znana głównie z produkcji cywilnych dronów, zaprezentowała urządzenie bezproblemowo łączące oba systemy.

Jednostka Parrot RNB 6 nadaje się do zamontowania w wielu nowoczesnych, ale niekoniecznie najnowszych samochodach. Została wyposażona w 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 720p, WiFi i Bluetooth 4.0. Znamienne jest to, że dzięki niej można korzystać zarówno z CarPlay, wraz z systemem Siri Eyes Free, jak i Android Auto z obsługą poleceń głosowych.

Do jednostki można podłączyć także głośniki samochodu (posiada wzmacniacz 4 × 55 W), GPS, mikrofon stereofoniczny, tylną kamerkę, a także systemy diagnostyczne (przez złącze OBD2). Nie zabrakło gniazd USB, HDMI/MHL, Ethernetu, kontroli klimatyzacji, wbudowanej nawigacji i oczywiście starego, dobrego radia FM. Urządzenie zostało tak skonstruowane, żeby można było zamontować je w wielu różnych autach.

Ile będzie kosztować to urządzenie, na razie nie wiadomo. Alternatywa w postaci systemu Pioneer NEX, który obsługuje jedynie CarPlay Apple'a, kosztuje ponad 800 dolarów… może więc warto jednak rozejrzeć się za nowszym autem?

© dobreprogramy
s