C-GEO 2018 8.13.06.08

Strona główna Windows Firma Programy dla geodetów
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

C-GEO to rozwijane nieprzerwanie od 1994 roku, uniwersalne i bardzo popularne narzędzie wspomagające pracę geodetów i projektantów.

Program doskonale radzi sobie z wykonywaniem większości obliczeń spotykanych w geodezji, tj. niwelacja techniczna, tachimetria, wcięcia (kątowe, liniowe, wstecz, przestrzenne, z wyrównaniem, kombinowane), przecięcia (prostych, prostych z okręgiem, itp.), powierzchnie działek i użytków, rozliczanie użytków w działkach, podziały działek na zadaną powierzchnię, ciągi poligonowe, domiary, rzutowanie, obliczenia biegunowe, tyczenie biegunowe, dzienniki kątów/boków/kierunków, transformacje współrzędnych Helmerta/afiniczna, między układami WGS/65/2000/92/lokalnymi), regulacja jezdni suwnic itd.

Wśród pozostałych funkcji C-GEO wymienić należy nieograniczoną bazę współrzędnych geodezyjnych (z bazą szkiców geodezyjnych), która może być dowolnie kształtowana przez użytkownika (np. przez dodawanie nowych pól do bazy danych) oraz zintegrowaną mapę numeryczną z bazą współrzędnych i modułami obliczeniowymi. Dodatkowe moduły narzędziowe dostępne w systemie to edytory symboli, formularzy i kodów, szablonów mapowych użytkownika, przeglądarka plików GIS umożliwiająca odczyt plików SHP/SWDE/MIF/GML.

C-GEO jest zgodne z aktualnymi rozporządzeniami MAiC. System współpracuje z tachimetrami FOOIF, Geodimetr, GeoMAX, Hi-Target, Leica, Nikon, Sokkia, South, Stonex, Topcon, Trimble, Pentax, Zeiss i innymi. Program odczytuje też dane z niwelatorów kodowych Leica NA, Sprinter, Sokkia SDL, Topcon DL, Trimble DiNi.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!