r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

COFEE w policji 187 krajów świata

Strona główna Aktualności

Narzędzie COFEE (nie mylić z coffee i pączkami) będzie wykorzystywane przez Interpol i policję w 187 krajach świata do badania systemów komputerowych w celu pozyskania dowodów przestępstwa.

O COFEE (Computer Online Forensic Evidence Extractor) pisaliśmy już szerzej niecały rok temu, gdy narzędzie zostało ujawnione przez producenta - firmę Microsoft. Teraz korporacja zawarła porozumienie z Interpolem, na mocy którego pendrive do kompleksowej analizy będzie wykorzystywany przez stróży prawa w 187 krajach na całym świecie. Najważniejszą zaletą COFEE jest fakt, że do zebrania materiału dowodowego nie trzeba wyłączać komputera i transportować go do laboratorium - wszystko można zrobić na miejscu, praktycznie od razu. Dzięki temu analizie "na gorąco" podlega także zawartość pamięci RAM, która często zawiera cenne informacje, np. klucze szyfrujące czy hasła.

Zarówno Microsoft, jak i Interpol wierzą, że wykorzystanie COFEE pozwoli znacznie przyspieszyć pracę policji, co powinno przełożyć się na większą skuteczność w zwalczaniu przestępczości - i to nie tylko tej bezpośrednio związanej z Internetem i komputerami.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.