r   e   k   l   a   m   a
reklama

COFEE w policji 187 krajów świata

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Narzędzie COFEE (nie mylić z coffee i pączkami) będzie wykorzystywane przez Interpol i policję w 187 krajach świata do badania systemów komputerowych w celu pozyskania dowodów przestępstwa.

O COFEE (Computer Online Forensic Evidence Extractor) pisaliśmy już szerzej niecały rok temu, gdy narzędzie zostało ujawnione przez producenta - firmę Microsoft. Teraz korporacja zawarła porozumienie z Interpolem, na mocy którego pendrive do kompleksowej analizy będzie wykorzystywany przez stróży prawa w 187 krajach na całym świecie. Najważniejszą zaletą COFEE jest fakt, że do zebrania materiału dowodowego nie trzeba wyłączać komputera i transportować go do laboratorium - wszystko można zrobić na miejscu, praktycznie od razu. Dzięki temu analizie "na gorąco" podlega także zawartość pamięci RAM, która często zawiera cenne informacje, np. klucze szyfrujące czy hasła.

Zarówno Microsoft, jak i Interpol wierzą, że wykorzystanie COFEE pozwoli znacznie przyspieszyć pracę policji, co powinno przełożyć się na większą skuteczność w zwalczaniu przestępczości - i to nie tylko tej bezpośrednio związanej z Internetem i komputerami.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic