r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

CRYENGINE 5.3

Strona główna Windows Programowanie Tworzenie gier

CRYENGINE to oprogramowanie do tworzenia gier, zawierające wszystkie niezbędne narzędzia. Można w nim przygotować gry dla Windowsa, PlayStation 4, Xboksa One, gogle typu Oculus Rift i Linuksa z użyciem OpenGL-a.

CRYENGINE odznacza się przede wszystkim świetnymi możliwościami graficznymi, daje projektantom dostęp do realistycznego symulowania fizyki, warunków oświetleniowych i świetnego odwzorowania materiałów. W czasie rzeczywistym można odwzorować kaustykę wody i odbicia. Realizmu scenom nadaje możliwość renderowania obrazu HDR, trzy metody tesselacji, ambient occlusion, realistyczne modele roślin i wysokiej jakości antyaliasing, a przy tym można sięgnąć także po rozmycie obrazu w ruchu, głębię ostrości i mapy cieni dla każdego obiektu. Nie zabrakło efektów wolumetrycznych, dzięki czemu można w scenach umieścić realistyczną mgłę, kurz czy dym.

r   e   k   l   a   m   a

Wśród narzędzi znajdziemy między innymi edytor wstawek filmowych, „piaskownicę” pozwalającą pracować w czasie rzeczywistym i edytor wizualny (gra będzie wyglądać tak, jak widać na ekranie). Nie zabrakło edytora modeli, gdzie można tworzyć obiekty z podstawowych kształtów lub sięgnąć po kształty organiczne. Kolejne poziomy i przejścia między lokacjami można zaplanować bez pisania skryptów na wizualnym grafie. System animacji zapewnia realistyczną mimikę postaci, poszanowanie fizyki, a także możliwość parametrycznego animowania modeli z użyciem szkieletów.

CRYENGINE daje też pełną kontrolę nad dźwiękiem przestrzennym i pozwala podejrzeć, jak gra będzie wyglądać i zachowywać się w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można ocenić jej „apetyt” na zasoby.

Do uruchomienia programu potrzebne jest logowanie na konto w usłudze. Daje to możliwość korzystania z ogromnej biblioteki zasobów Cryteka, a także materiałów, map, modeli i dźwięków przygotowanych przez społeczność i partnerów firmy.

Zalecane wymagania: Windows 7 lub Windows 8.1 (64-bit), Intel Quad-Core (i5 2300) lub AMD Octo-Core (FX 8150), 8 GB RAM-u, NVIDIA GeForce 660Ti lub lepsza, AMD Radeon HD 7950 lub mocniejszy, DirectX 11, karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

muCommander, CRYENGINE, Zero Install, Fiddler i ApplePi Baker – najciekawsze programy tygodnia

15
OPROGRAMOWANIE 03.09.2016 | Anna Rymsza

Przed Wami kolejny przegląd najciekawszych nowości w naszej bazie programów i aplikacji, tym razem kierowany głównie do zaawansowanych użytkowników i programistów. Wszystkie nowości znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać swój system operacyjny. Warto też śledzić aktualizacje. muCommander Na początek przypomnę o dwupanelowym menedżerze plików muCommander dla Windowsa i Maca. Program ten jest rozwijany w żółwim tempie, ale w dobiegającym końca tygodniu pojawiła się wersja 0.9.1 RC. Wiemy więc, że muCommander nie został porzucony, na co wskazywałyby 4 lata bez nowych wydań…

Nowy CRYENGINE V już dostępny. O cenie decydują użytkownicy

22
OPROGRAMOWANIE 16.03.2016 | Maciej Olanicki

Dzięki silnikowi CRYENGINE możliwe było stworzenie takich tytułów jak gry z serii FarCry, Crysis czy Sniper: Ghost Warrior. Jak wiadomo, wszystkie one odznaczały się wyśmienitą oprawą graficzną, co w dużej części zawdzięczają właśnie CRYENGINE’owi. Od dziś z możliwości jego kolejnej, piątej, odsłony można korzystać całkowicie bezpłatnie. A w zasadzie w modelu „płać, ile uważasz za słuszne”. Dostępna jest jednak możliwość pobrania go za darmo, warto jednak zastanowić się nad uiszczeniem choćby symbolicznej opłaty. Równocześnie z udostępnieniem CRYENGINE V, Crytek uruchomił fundusz Indie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Dementor   37 #1 16.05.2016 22:42

Ciekawy program, najwyższa pora go przetestować.

Autor edytował komentarz w dniu: 16.05.2016 22:42
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.