CSipSimple CSipSimple

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Telefonia internetowa (VoIP)
Pobierz program
lub zeskanuj:

CSipSimple to aplikacja na urządzenia z systemem Android służąca jako telefon internetowy VoIP (Voice over Internet Protocol), która obsługuje protokół SIP i bazuje na infrastrukturze Ostel.

Przed rozpoczęciem korzystania z aplikacji CSiPSimple, należy wcześniej zapewnić sobie dostęp do konta na serwerze SIP. My polecamy usługę Ostel, która zapewnia wysoki poziom ochrony bezpieczeństwa danych użytkownika. Można to zrobić na tej stronie internetowej. Dane służące do logowania należy podać również w aplikacji mobilnej, zainstalowanej na smartfonie z Androidem. Wtedy będzie można korzystać z programu bez problemów. Warto jednak pamiętać, że zadzwonić do znajomego lub wysłać mu SMS będziemy mogli tylko wtedy, gdy również korzysta on z konta Ostel lub innego konta SIP.

Aplikację można tak skonfigurować, by integrowała się z systemowym dialerem telefonicznym Androida. a pomocą programu można rozmawiać zarówno głosowo, jak też przez wideo, a także wysyłać wiadomości tekstowe oraz pliki multimedialne (np. zdjęcia). Ciekawą funkcją jest też możliwość nagrywania rozmów. Jest ona dostępna tylko między rozmówcami korzystającymi z usługi Ostel lub innymi usługami SIP. Program wspiera wiele kodeków audio i video, a paczkę z kodekami do zainstalowania znajdziecie tutaj.

Zaletą aplikacji CSiPSimple jest jej uniwersalność. Twórcy deklarują, że zadziała na wielu urządzeniach z Androidem od wersji 1.6 aż do wydania 5.0. Warto jednak zastrzec, że zdarzają się problemy z poprawnym funkcjonowaniem programu zainstalowanego na niektórych wersjach Androida od CyanogenMod.

Korzystanie z aplikacji CSiPSimple jest bezpieczne, aplikacja stosuje następujące protokoły zabezpieczania danych: TLS dla SIP oraz SRTP/ZRTP dla przesyłanych plików multimedialnych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!