CalcTape CalcTape 6.0.3

Strona główna Windows Akcesoria Kalkulatory
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CalcTape to kolejne, bardzo ciekawe połączenie kalkulatora z notatnikiem. Dzięki niemu możemy łatwo wykonywać obliczenia i dodawać do nich dowolne komentarze tekstowe.

Aplikacja umożliwia wykonywanie standardowych operacji matematycznych, a także z powodzeniem posłużyć może m.in. do organizacji domowego budżetu. Poza wartościami liczbowymi umożliwia przechowywanie krótkich opisów, które nadają im kontekst. Co istotne, CalcTape pozwala w łatwy sposób modyfikować obliczenia na każdym etapie, aktualizując automatycznie poszczególne wyniki.

Program CalcTape pozwala na zapisywanie na lokalnym dysku twardym wszelakich dokonanych obliczeń. Możliwy jest również w razie potrzeby ich wydruk.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Przyjazny wzrokowcom i humanistom
Znak w wydruku w wersji free, jedna kolumna
ocena użytkownika
20.05.2020 12:28 • Recenzja do wersji 6.0.3

Program przydatny w sytuacji, kiedy potrzebujemy wyjaśnić komuś krok po kroku, jak doszliśmy do wyników obliczeń. W przeciwieństwie do arkuszy kalkulacyjnych, tutaj mamy każde działanie widoczne w całości. Taki system zapisu z pewnością pomoże osobom, które łatwo rozpraszają się podczas liczenia i robią błędy z powodu znużenia 'słupkami'. Niestety wszelkie obliczenia poboczne będą tutaj wydzielone jedynie spacją, więc warto zaplanować z grubsza poszczególne etapy jeszcze przed wpisaniem pierwszych działań. Wydruk do PDF z wersji free zawiera oznaczenie z nazwą programu.